Wpis z mikrobloga

#php #mysql #cpp #c #webdev #html #html5 #programowanie

Szukam jakichś ciekawych źródeł, które pozwoliłby mi trochę rozwinąć swoje umiejętności. Obecnie jestem na etapie średnio zaawansowanego C/C++/Javy i liznąłem wstępnie PHP/HTML5/CSS3. Strzelam, że teraz przydałoby mi się ogarnięcie wzorców projektowych, w szczególności MVC. Coś nawet zrozumiałem na wikipedii, ale ciężko jednak znaleźć po ludzku napisane tutoriale/opisy od tego, większość powtarza ślepo te same definicje i odwołuje się do książek, przede wszystkim tej "bandy czworga". Znacie więc jakieś dobre opracowania wzorców projektowych, przede wszystkim posiadających trafne, najlepiej "z życia wzięte" przykłady zastosowań? I czy poza wzorcami projektowymi jest jakieś podobne zagadnienie, z którym powinienem się zapoznać?
  • 5
@mk4s: "Hej, dopiero się uczę, chciałbym dowiedzieć się więcej na temat wzorców projektowych, w tym MVC" -> "Hurr durr mvc to wzorzec architektoniczny" i koniec rozmowy.

Po co komentować, jak masz być taki gburowaty i niepomocny?
@Xanatos: Jeśli rzeczywiście jesteś na etapie średnio zaawansowanym w C/C++/Javie, to czemu nie iść w tym kierunku? Odnośnie C++, polecam Scotta Meyersa - "Effective C++" i "More Effective C++", a także reddita/hacker news.