Wpis z mikrobloga

@robert5502: ja miałem codziennie mierzyć sobie temperaturę na wejściu i wpisywać na listę. Wyszedł przypał, bo gość który codziennie te listy zbierał przyniósł nam nowe baterie, "bo wczoraj zauważyłem, że stare się wyczerpały". A tu dzisiejsza lista cała wypełniona.
  • Odpowiedz
@robert5502: jeden kontrahent myślał, że mu załatwiłem zajebisty deal, a to był zwykły deal który miałem w pompie, przeforsowany normalnie u kierasa i dyrekcji w którym wszystko sie dobrze spinało, jak w innych tego typu transakcjach.

kontrahent zaproponował mi za to 10k pod stołem za to, że tak o niego walczyłem. oczywiście odmówiłem, bo dostałem za tą transakcje podobną premię, więc nie godzi się brać 2 razy pieniędzy za to
  • Odpowiedz
@CH3j: Jeden mirek w tagu #chemiczneopowiesci pracował w jakichś zakładach chemiczny to opisał jak spisywało się co godzinę wskazanie całej ściany wskaźników. Robiło się na początku i końcu zmiany a po środku wpisywało się cokolwiek aby mieściło się w zakresie tolerancji właściwego wskazania.


@biskup2k: c-----y system. Powinna być normalnie SCADA wrzucająca wyniki do bazy.
  • Odpowiedz
@robert5502: wziąłem na siebie zadanie, które wymagało dużo ręcznej pracy i ręcznego przepisywania danych do tabeli, bo nikt inny nie chciał. Robota na 3 dni tak naprawdę.

Dane wrażliwe, więc nie można wrzucić do kompilatora online, a Excel rozwalał dane.

Ja na szczęście wiedziałem o istnieniu chatbota GPT (wtedy był jeszcze nowy). Na zaanimizowanym przykładzie wygenerowałem skrypt Pythona do ogarniania danych. Pobrałem IDE do Pythona, puściłem skrypt lokalnie, wprowadziłem poprawkę,
  • Odpowiedz
  • 93
@tos-1_buratino w call center na słuchawce rozkminiłem że wracając z statusu przerwa zawsze wyrzucało mnie na koniec kolejki do odbierania połączenia. I o ile w szczycie i tak i tak telefony się urywały to w spokojne dni weekendu tym prostym trikiem klikając tylko na sekundę status przerwa można było przez godzinę telefonu nie odbierać będąc cały czas ostatnim
  • Odpowiedz
  • 50
Ja mam klienta, który zawsze prosi o rabat, więc podnoszę cenę o kilka procent, a następnie jak poprosi to mu ją opuszczam. On jest zadowolony, że coś ugrał, ja jestem zadowolony bo nie opuściłem poniżej tego co muszę.
  • Odpowiedz
@robert5502: często w zakładzie przebudowujemy sieć energetyczną, a co za tym idzie, powinniśmy wykonywać dużo pomiarów rezystancji uziemienia. Jak pracuje 7 lat tam, to miernik do takich pomiarów widziałem kilka razy, w tym może z 2 go używaliśmy. Znajomi, którzy dłużej pracują,mówili, że jak trafiał się nadgorliwy przełożony, i był na miejscu sprawdzić pomiary, a wyniki wychodziły za słabe, to punkty uziemiające podlewali woda, i wszytko było gites.

Normą jest
  • Odpowiedz
Raz w miesiącu sprawdzam czy są w zakresie i cały miesiąc wymyślam ( ͡º ͜ʖ͡º)


@SSKW: Jeśli już musisz kombinować, to lepiej losuj z odpowiedniego rozkładu. Ludzki mózg ma tendencję do tworzenia wzorców, po których można poznać, że ktoś odpierdziela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@ksiaze_z_bajki nikt tego nie czyta. Wolę sam tworzyć bo i tak jest to na kartce papieru plus żeby nie było za dużych skoków. Duże ciepło właściwe więc albo odejmuje albo dodaje 0.1-0.2C i jazda ( ͡º ͜ʖ͡º). A przy przepisywaniu z excela można też się jebnąć xD
  • Odpowiedz