Wpis z mikrobloga

@robert5502: Pracuję w państwowym zakładzie.

Opiszę kilka wałków jakie robi szef.

- zatrudnił syna na etat. Syn studiuje w innym województwie, i nie świadczy stosunku pracy. Co miesiąc otrzymuje wynagrodzenie plus czasem premie uznaniowe (trochę przypomina to sytuację pisowskiej ministry
  • Odpowiedz
jak pracowałem na helpdesku i dzwoniła konkretna z-----a kierowniczka, to rozłączałem internet, udawałem że idę srać, tak żeby kto inny odebrał od niej temat


@4mmc-enjoyer: Klasyk.

U mnie na helpdesku było coś takiego jak aftercall. To było ok 90 sekund po callu na którym miałeś robić ticketa. Odkryłem w plikach aplikacji do dzwonienia, że jest to zmienna i można ją modyfikować. Ustawiłem sobie 2h i c--j, gramy w skyrima xD
  • Odpowiedz
  • 2
odważny jestes piszac takie cos


@eastbors: I nie widzisz, że to żart po tagu #pdk? Poza tym przy takim stażu konta nie pamiętasz afery z tym związanej?
  • Odpowiedz
@robert5502: może nie wałek, ale raczej użycie mózgu xd

kiedyś za małolata pracowałem w górach w Włoszech i miałem wkopać ok. 100m kabel zasilający do głębokości kolan, szef dał mi do roboty kilof, łopatę (z którymi męczył się przedtem inny pracownik, ale zwątpił i się zwolnił xd) i pojechał sobie na 2 tygodnie na urlop, góry jak to góry, kamień na kamieniu i dodatkowo w cholere twarda ziemia, ja jednak
  • Odpowiedz
@robert5502: Raz po pracy zostaliśmy w biurze na imprezkę i zapomniało mi się zastopować timera co skończyło się na 7 godzinach płatnych nadgodzin spędzonych na piciu, żarciu pizzy na koszt firmy, sraniu w kiblu i graniu na xboxie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@robert5502 W pracy nie, ale w szkole zrobiłem coś podobnego. Mieliśmy napisać jakiś referat na minimum 30 stron A4, to zrobiłem interlinię 2, czcionke jakoś z 16 i dodatkowo ją pogrubiłem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Trzymam to gdzieś na strychu między starymi zeszytami na pamiątkę 😃
  • Odpowiedz
  • 6
@robert5502: Jakieś 10 lat temu kazali mi przeinstalować Windowsa gdzieś w kadrach, jakiś stary windows XP, masa jakiś aplikacji danych. Powiedziałem że spoko damy radę, napisałem 3h nadgodziny że niby nie chce jej pracy przerywać, zmieniłem tło pulpitu pogrupowałem ikonki i voilà ( ͡° ͜ʖ ͡°) kiedyś też musiałem napisać prosty serwis w php, CRUD zwykly - wziałem jakiegos hindusa, za 50e zrobil robote w 4h
  • Odpowiedz
  • 1
to punkty uziemiające podlewali woda, i wszytko było gites


@gupi_ja: a tak z ciekawości: czym to może grozić jak się takie rzeczy olewa?
  • Odpowiedz
  • 1
@robert5502: był jakoś spokojny okres w projekcie, wszyscy na urlopach czy jakoś tak, nic do roboty. Był taki dzień, że nawet laptopa nie włączyłem, a był to normalny roboczy dzień.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja kiedys walilem kilometrowki, ktore nie byly prawdziwe, bo nie jezdzilem i bralem za to kase.
  • Odpowiedz
Drogówka here. Przyjechaliśmy z kumplem do wypadku na autostradzie, na miejscu okazało się, że sprawca to dzieciak z rodziny szefa więc napisaliśmy w raporcie, że nie było udziału osób trzecich i samochód ofiary sam się zapalił. Wyszedł z tego lekki przypał ale ostatecznie klepnęli. #pdk
  • Odpowiedz