Wpis z mikrobloga

Siema Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dotąd ubierałem się w zwykłych sieciówkach, bo miałem #!$%@? na loga i marki. Ale kurde, te ciuchy to jakaś straszna padaka i denerwuje mnie wyrzucanie np. T shirtow po 4 praniach bo wyglądają jak guano. Zresztą ciuchy z sieciówki (h&m, zara) wyglądają już znacznie gorzej po pierwszym praniu...

Teraz myślę, żeby ogarnąć coś lepszego. Co sądzicie o takich markach jak Tommy Hilfiger czy Ralph Lauren, Calvin Klein itp? Czy te droższe ciuchy faktycznie są lepszej jakości, czy to tylko przepłacanie za znaczek?

Dajcie znać, jak to wygląda u Was. Macie jakieś sprawdzone marki, gdzie płacisz więcej, ale masz pewność, że ciuch nie rozpadnie się po drugim praniu i że utrzyma się kolor? A może znacie jakieś mniej znane, ale zajebiste firmy?

Czekam na Wasze opinie, mireczki i mirabelki!

#moda #zakupy #porady #pytanie #ubrania #ralphlauren #tommyhilfiger #ubierajsiezwykopem
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xEm: Tommy czy inny Ralph będzie trochę lepszy ale będziesz chodzącą reklamą z turbo wielkim logiem.

Jak chcesz coś porządnego co się nie rozciągnie i rozwali po 4 praniach polecam... decathlon. Slim fity mam po kilka lat i wyglądają jak nowe. A kosztują chyba 30zl za szt
  • Odpowiedz
@xEm: lol, ja piorę wszystko na jednym programie 40 stopni i nawet napisy się trzymają po 2-3 lata. Nie wiem co wy robicie z tymi ubraniami, że po kilku praniach się rozpadają...
  • Odpowiedz
@xEm: Z marek modowych noszę tylko Ralph Lauren, bo jakość jest w porządku, a i na promce jest w okej cenie. CK, Armani, tommy hilfiger czy boss kojarzy się z biedotą materialną i intelektualną, w ciuchach tych marek najcześciej można spotkać patusów albo napompowanych karków, którzy je kupili na aliexpress xD
  • Odpowiedz
@xEm: Ja za t-shirt albo koszulę nigdy nie dałem więcej niż 100 zł (zwykle i tak raczej 50-60), tylko jakies sieciówki albo no-name. Otwierając szafę nie poznasz, które nowe a które mają 10 lat. A że są takie stare to się czasem tylko orientuję, jak oglądam stare zdjęcia z wakacji.
  • Odpowiedz
@xEm: co wy robicie ze po 4 praniach rozpieprzaja sie wam ciuchy? w kwasie solnym pierzecie?
Ja mam rzeczy i z kerfa- te marki 'g---o', jak i normalne markowe ciuchy i niektore z nich trzymają się dzielnie którys sezon przy regularnym praniu i uzyciu detergentów, natomiast nigdy nie wyzszej temp niz 40stopni podczas prania.
  • Odpowiedz
@xEm: Kappahl i Hilfiger - tylko zazwyczaj poluję na promocje, bo regularne ceny są dość wysokie. W Kappahlu nie będziesz mieć żadnego loga, w Hilfigerze trzeba trochę poszperać żeby znaleźć coś bez giga loga na pół ciucha, ale da się.
  • Odpowiedz
@xEm: z tego zestawu mamy kilka tshirtow Tommy z TK maxxa i jakość jest świetna. Natomiast ceny tych marek które wymieniłeś są powalone, nie wiem czy zdajesz sofie z tego sprawę że tam regularny t-shirt w rl zaczyna się od 350zl xd. Tbh mam sporo tshirtow z lumpa takich marek premium ale za c---a nie pamiętam jak się nazywają, jakbym miał jakieś kupować nowe to właśnie te marki a nie
  • Odpowiedz
to z tobą jest coś nie tak bo wszyscy mają problem z ciuchami jak napisał op.


@Niewiem90: Nie mów o sobie w liczbie mnogiej, a jeśli objawy nie ustaną skonsultuj się z lekarzem odpowiedniej specjalizacji powinien ci pomóc. Każdy dla tego mam +3 przy swoim komentarzu dotyczącym tego. @greenbong Regularny t-shirt zaczyna się od 350 zł to dobrze macie tam na bani, że takie rzeczy kupujecie. Jak w Stanach
  • Odpowiedz
@xEm Kup polo w Wólczance lub Bytomiu i będzie znacznie lepiej. Olej firmy dla pozerów.


@wbrewprawdzie kupiłeś w ciągu ostatnich lat jakiś t-shirt/polo z tych firm? 100 PLN za zwykłą koszulkę, po pierwszym praniu rozmiar mniejsza (rękawy zostały za to w oryginalnym wymiarze) xd. Prane w 30 stopniach zgodnie z oznaczeniem.
  • Odpowiedz
@xEm: nie chodzi o marke a materiał i jego gęstość najlepiej. W new yorkerze są dobre koszulki, te basicowe jednolite
  • Odpowiedz
@xEm:

np. T shirtow po 4 praniach bo wyglądają jak guano


Dam ci protipa - jeżeli t shirt nie jest brudny a jedynie zapocony to:
a) zamocz go w letniej wodzie z mydłem na
  • Odpowiedz
@xEm: Ja od jakiegoś czasu używam Zalando Lounge do szukania dobrych ofert od "lepszych" marek w lepszych cenach bo też mnie denerwowała sieciówkowa jakość - miałem polówki Vistuli, Bytom i wszystkie skurczone. Aktualnie mam polówki Mexx i Marks & Spencer i mogę polecić - każda kupiona za mniej niż 100 zł. Z basiców to polecam Hugo Bossa takie w trójpaku - 55 zł od sztuki na Zalando Lounge a jakość
  • Odpowiedz
@xEm: tutaj i na pepper.pl widziałem jak ludzie polecają jakieś tanie dobre t-shirty z allegro, ale nie pamiętam firm, znajdziesz z google ;) ja kupiłem sobie kilka lat temu na zalando z 30 czarnych t-shirtów, każda z innej znanej firmy i różnie się zestarzały, na pewno lepiej niż z sieciówek bo tam się śmieci sprzedaje, ale te tanie dobre z allegro pewnie będą miały podobnie, a będzie kilka sztuk na
  • Odpowiedz