Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
6 miesięcy temu podpisałem umowę na czas określony, niedawno dogadałem się, że dostanę podwyżkę od listopada, dostałem więc wypowiedzenie obecnej umowy, bo woleli się nie bawić w aneksowanie, więc podesłali też nową umowę z podwyżką. Wypowiedzenie podpisałem 2 dni temu, wczoraj zadzwonili, że jednak nowa umowa nie dojdzie w ogóle do skutku i rezygnują ze współpracy bo dowiedzieli się, że projekt będzie wkrótce zamykany, więc nie chcą ryzykować płatną ławką dla mnie. XD
#programista15k #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim obecnie nie można wypowiedzieć umowy w ten sposób. W sumie aneksów też tak się nie robi ;) Sugeruję wizytę u prawnika. Wyślecie im pismo przedsądowe z propozycją ugody i odszkodowania dla Ciebie. Ewentualnie ruszaj od razu do sądu pracy. Przygotuj dowody i działaj. Powodzonka!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim coxDDD przecież ta zabawa w aneksowanie to po prostu kartka że od dziś zarabiasz tyle. Prostsze niż nowa umowa
Nie trzeba robić świadectwa pracy za poprzednią itp. Albo zarzutka albo zrobili cie dziecko xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim
Szef: kurde projekt się kończy muszę tego java developera zwolnić ale kontrakt ma z 3 miesięcznym wypowiedzeniem

Kadrowa: szefie, mam plan

Szef: jaki
  • Odpowiedz
bo woleli się nie bawić w aneksowanie


@mirko_anonim: Z całą pewnością woleli mieć dwie umowy (wypowiedzenie i nowa umowa o pracę) zamiast jednego aneksu.
Bo nie chcieli się bawić...
O ile aneks to praktycznie zero papierologi, to wypowiedzenie+nowa umowa to całkiem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Chłopie. Dzisiaj własnej babie coraz trudniej wierzyć na słowo, szczególnie gdy chodzi pieniądze, a ty uwierzyłeś pracodawcy? Nauczcie się, że nie wolno pracodawcy nigdy wierzyć na gębę i liczy się tylko papier, albo brać za niego odpowiedzialności na swoja dupę itd. I jak napisał już ktoś wyżej - jesteś ofiarą tej sytuacji i nie powinieneś być za nią #!$%@? no ale.... serio?!?!?!?

Trochę analogiczna sytuacja jak u ofiary gwałtu
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mam pytanie do osób co się podniecają tym że OP został wydymany... skoro i tak nie zamierzali z nim przedłużać umowy to co by to zmieniło? Popracowalby 1 miesiąc dłużej? i tak by się pożegnali i tak... Czy w IT jest jakiś zakaz zwalniania pracowników?
  • Odpowiedz
Popracowalby 1 miesiąc dłużej? i tak by się pożegnali i tak... Czy w IT jest jakiś zakaz zwalniania pracowników?


@charlie1919: Można na przykład zwalniać w bardziej etyczny sposób, a nie wydymać kogoś z dnia na dzień.
  • Odpowiedz