Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
6 miesięcy temu podpisałem umowę na czas określony, niedawno dogadałem się, że dostanę podwyżkę od listopada, dostałem więc wypowiedzenie obecnej umowy, bo woleli się nie bawić w aneksowanie, więc podesłali też nową umowę z podwyżką. Wypowiedzenie podpisałem 2 dni temu, wczoraj zadzwonili, że jednak nowa umowa nie dojdzie w ogóle do skutku i rezygnują ze współpracy bo dowiedzieli się, że projekt będzie wkrótce zamykany, więc nie chcą ryzykować płatną ławką dla mnie. XD
#programista15k #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: IMHO #!$%@? cię podstępem. Jeżeli masz poprzednie rozmowy w formie pisemnej to bym się przeszedł do prawnika. Jeżeli było wszystko "mówione" to masz nauczkę i będzie ciężej.

Trik jest prosty - jak ktoś załatwia na słowo coś z tobą to dobrze jest krótko po tej rozmowie wysłać wiadomość z treścią ustaleń, które wtedy zapadły. Jest to jakiś ślad i przynajmniej masz dowód, że nie zmyśliłeś całej historii wczoraj.

EDIT:
  • Odpowiedz
  • 175
@mirko_anonim: nie zapaliła Ci się lampka w związku z tym, że nie chcą się bawić w aneksowanie? Przecież aneks to się szybciej sporządza niż nową umowę.
  • Odpowiedz
@pwone: Niby tak ale jeżeli otrzymujesz mail od działu hr z firmowego konta o treści "Panie xyz - w nawiązaniu do naszej rozmowy przesyłam Panu wzór umowy o pracę na czas określony od xx do xx. Proszę o ewentualne uwagi i odesłanie podpisanego skanu umowy" to myślę że jest co ugrywać
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Myślę że to spokojnie można podciągnać pod jakieś wprowadzenie w błąd. Gdyby nie obiecali Ci nowej umowy, nie podesłali jej to byś nie złożył wypowiedzenia obecnej
  • Odpowiedz
Trik jest prosty - jak ktoś załatwia na słowo coś z tobą to dobrze jest krótko po tej rozmowie wysłać wiadomość z treścią ustaleń, które wtedy zapadły. Jest to jakiś ślad i przynajmniej masz dowód, że nie zmyśliłeś całej historii wczoraj.


@Urajah: a jak druga strona nic nie odpisze i mail po prostu przepadnie?
  • Odpowiedz