Wpis z mikrobloga

#antynatalizm

Czy od początku istnienia tego tagu lub może istnienia ludzkości podał ktoś w końcu choć jeden dobry argument za posiadaniem potomstwa czy dalej nic?

Dawno tu nie zaglądałem więc będę wdzięczny za update tl;dr
  • 261
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jegertilbake: nie ma żadnego dobrego argumentu za posiadaniem, poza tym,że ktoś tego bardzo chce. Jak chce to go nie obchodzi antynatalizm. Zresztą gdyby powiedzieć komuś kto nie chce mieć dzieci,że znamy przyszłość i jego dzieciak wynajdzie lek na raka, schizofrenię i alzheimera to taki co nie chce i tak by nie chciał. Przynajmniej ja tak uważam. Ja bym nie chciał. Ludzie robią sobie dzieciaki dla siebie bo mają taką chęć,
  • Odpowiedz
@Wap30: Czyli w sumie ty zgadzasz się z antynatalizmem ale postulujesz, że nie ma innej możliwości zaspokoić tej potrzeby i czy chcemy czy nie, wszyscy którzy to robią są usprawiedliwieni? Słyszałeś o adopcji? Z dziećmi można też pracować... np. w szkole, na świetlicy, można pomagać, nauczyciele też wychowują dziecko, można się w tym spełniać. To oczywiste, że są alternatywy do posiadania własnego dziecka a sama potrzeba nie jest dla mnie
  • Odpowiedz
@jegertilbake: P--------z, jakbyś chciał znaleźć złotego, świętego gralla, powód, który ma być nieegoistyczny do posiadania dzieci.
Nie ma takiego, normalni, wolni ludzie, którzy chcą mieć dzieci to je mają, tylko tyle i aż tyle - chcą się spełnić jako rodzice, nic więcej, jest to egoistyczne i nic na to nie poradzisz.

Mam 2 dzieci bo chciałem je mieć i co w związku z tym? Pobudka czysto i wyłącznie egoistyczna, chciałem
  • Odpowiedz
Czyli w sumie ty zgadzasz się z antynatalizmem


Zgadzam się w zakresie odpowiedzialności rodziców za dobrostan dzieci i ciężarze zobowiązań jednych wobec drugich. Nie zgadzam się w momencie, kiedy natalizm przypisuje negatywną wartość cierpieniu ludzkiemu i postuluje nieistnienie jako stan pożądany.

Słyszałeś o adopcji?


@
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Od pokoleń wszyscy uczestniczymy w sztafecie pokoleń, gdzie metą jest zrozumienie istoty i sensu istnienia. Bez kolejnych pokoleń nasze życie traci nawet tę drobną ułudę sensu.
  • Odpowiedz
no widzisz niektórzy strzelają po 100 razy i spłodzić nie mogą a tu ogier jednym strzałem płodzi 3, no popatrz


@revoolution: ja p------e, twoja baba po trojaczkach na zawsze zostanie już rozlazłą karyną, a ty ciśniesz ludzi że są sami i nie mają d--y xD wolałbym całe życie być sam niż budzić się obok paszteta i myśleć jak bardzo jest ohydna xD
  • Odpowiedz
@jegertilbake trochę współczuję Ci życia skoro dla Ciebie kupno czajnika sprawia taki problem ze trzeba tu miesięcy, a może i lat przygotowań, przemyśleń, dyskusji, itp. Skąd wiesz ile czasu zajęło revoolution podjęcie decyzji że to właściwy czas na dziecko?
  • Odpowiedz
@Wap30:

kiedy natalizm przypisuje negatywną wartość cierpieniu ludzkiemu i postuluje nieistnienie jako stan pożądany.


Chyba pomyliłeś pojęcia ale co do cierpienia... myślę, że jest to dosyć rozsądne założyć że nasze przyszłe dziecko nie chce cierpieć, będzie mu się to nie podobać. Nieistnienie to nie jest stan pożądany w przypadku antynatalizmu. Jest to jedynie skutek uboczny. Jeżeli ludzie byliby nieśmiertelni, antynatalizm nie miałby z tym żadnego problemu dopóki ci ludzie by nie tworzyli
  • Odpowiedz
@jegertilbake @Zgrywajac_twardziela a może po prostu się nie rozmnażajcie i będzie po problemie? Wy będziecie zadowoleni, dyskusja wygrana, racja po Waszej stronie, społeczeństwo też wygra że nie przekażecie swoich genów dalej. Moim zdaniem sytuacja win win, każdy wygrywa i nie trzeba kłócić się w internecie z randomami. Nie widzę żadnych minusów
  • Odpowiedz
Tak potrzeba mi dobrych argumentow przed podjeciem kluczowej decyzji w zyciu i ingerowanie w zycie nowej istoty.


@jegertilbake: Najpierw przestań ćpać i gonić towar wykopkom.
  • Odpowiedz
@MorningStarR Po twarzy to widać z bliska, że metrykalnie nie są stare, ale zajechane

@Camel665

społeczeństwo też wygra że nie przekażecie swoich genów dalej

Społoczeństwo nie wygra, bo potrzebuje robotników. Ty nawet nie znasz podstawowych problemów społecznych, a się rozmnożyłeś XD i na pewno wasze geny motłochu 1,5k euro brutto na miesiąc będą lepsze od naszych XD
  • Odpowiedz