Wpis z mikrobloga

#antynatalizm

Czy od początku istnienia tego tagu lub może istnienia ludzkości podał ktoś w końcu choć jeden dobry argument za posiadaniem potomstwa czy dalej nic?

Dawno tu nie zaglądałem więc będę wdzięczny za update tl;dr
  • 260
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podał ktoś w końcu choć jeden dobry argument za posiadaniem potomstwa czy dalej nic?


@jegertilbake: podał wielokrotnie, ale coś czuję że żadnego za taki nie uznasz, więc to dziwne pytanie. Proszę bardzo, pierwsze z brzegu: potomstwo to jedyny sposób na satysfakcję życiową jeżeli czujesz potrzebę posiadania potomstwa, cenisz więzi rodzinne czy długotrwałe poczucie wspólnoty. Nie ma alternatywnych źródeł poczucia miłości do potomstwa i satysfakcji życiowej z dobrze odchowanych i radzących
  • Odpowiedz
  • 15
potomstwo to jedyny sposób na satysfakcję życiową


@Wap30: Wiesz co? Inne osoby przed twoim komentarzem byly co najwyzej drazniace, ale jak przeczytalem twoj to mi sie przykro zrobilo.

Jesli naprawde w to wierzysz to mi cie szkoda. Jesli nie udalo ci sie poprowadzic zycia w sposob gdzie mogles czuc sie szczesliwy i spelniony sam, bez zadnych innych dodatkow to prawdziwe Szczescie z duzej litery niestety cie do tej pory omijalo szerokim
  • Odpowiedz
@jegertilbake: Jak sam zauważyłeś "nie jesteś zwierzęciem". Oczywiście wiesz, że technicznie jesteś, ale jednak czujesz, że coś Cię od tego zwierzęcia odróżnia. To coś to zdolności poznawcze, nadawanie sensu i znaczeń wydarzeniom. Zwierzęta to niewiele więcej niż biologiczne maszyny zaprogramowane przez instynkt. Tylko homo sapiens jest w stanie nadać zdarzeniom znaczenie.

Zgodnie z naszą aktualną wiedzą jesteśmy jedynymi takimi istotami we wszechświecie. Wszechświatowi zajęło ~9 mld lat aby uformować naszą
  • Odpowiedz
@jegertilbake: nie jestem rodzicem, nie mam potomstwa, ale absolutnie tak jest, że dojrzałe i świadome posiadanie potomstwa daje wyjątkowy rodzaj satysfakcji życiowej, którego nie da się zastąpić niczym innym. To zresztą oczywistość, którą wymusza od nas genom. Od czasów Dawkinsa wiemy, że jesteśmy tylko pojazdami dla genomu, który musi się rozpowszechniać. Nic więc dziwnego, że spełnianie tej zasadniczo jedynej roli jest nagradzane satysfakcją.

Nie probuj sie wyreczac innymi w byciu
  • Odpowiedz
i z nimi walczysz xD


@Zgrywajac_twardziela: typie, piszę tylko do ciebie, bo mnie zaczepiasz

@SuperTimor435: oho kolejny który przez pryzmat swojego dzieciństwa będzie mnie oceniać, nice ale nie moja wina że dla ciebie najlepsze rozwiązanie na spędzenie życia to sznur i grusza ¯\(ツ)/¯ i to jeszcze jakieś dziecko z fejmmma, z kim ja w ogóle rozmawiam
  • Odpowiedz
wg wykopków "znalezienie" sobie cipy nie jest żadnym osiągnięciem - do takich wniosków dochodzą ci którzy całe swoje 15 letnie życie jadą na ręcznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jegertilbake: nie ma takiego argumentu, bo każdy przykłada do tych argumentów inną wagę. Może za x lat Twoje postrzeganie świata się zmieni. A może i nie.

Nie widzę sensu w przekonywaniu jednych i drugich na siłę.
  • Odpowiedz