Wpis z mikrobloga

jak musisz powiększać swoje słownictwo jako dorosły to coś poszło bardzo w źle kiedy byłeś w podstawówce xD


@Im_from_alaska: jak myslisz ze slownictwo sie nabywa tylko w czasie kiedy sie jest w podstawowce to chyba nadal w niej jestes xD
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Czytają przeważnie gówno.
Oglądają przeważnie jak leci to co wychodzi, bez względu na jakość, nie znając jednocześnie klasyków, czy historii kina.
Oglądają przeważnie Netflixy i różne inne agitacje przepełnione woke.
Studiują przeważnie gówno kierunki i są ciągnięte za uszy z każdej strony (dodatkowe punkty do rekrutacji niczym niepełnosprawni, stypendia tylko dla kobiet itd.).
No i najważniejsza sprawa. Ten straszny "patriarchat" sprawia, ze na chłopie leży społeczne oczekiwanie, że zapewni
  • Odpowiedz
@erebeuzet: czytają = jakieś durne czasopisma, plotkarskie bzdety, horoskopy
oglądają = jakieś netlixowe propagandowe śmieci, paradokumenty
studiują = jakieś gówno kierunki typu europeistyka czy politologia
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka

Widzisz, przykład opa jest jeszcze bardziej dobitny. Kiedy wejdziesz w zakładkę "dla mężczyzn", to masz na pierwszym miejscu książkę o dietetyce, później literaturę faktu, biografie itp. Za to w zakładce "dla kobiet" mamy same tytuły albo o miłości, albo o dawaniu dupy xd

Oczywiście nie mówię, że kobiety nie czytają czegoś ambitniejszego, jednak mimo wszystko większość czyta odmóżdżające gówno, ale nie mój cyrk, nie moje małpy.
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: Nie zgadzam się. Cała masa autorów piszących książki "rozrywkowe" robi to w sposób skłaniający do myślenia. Ci autorzy potrafią w sposób przystępny przybliżyć problemy współczesnej fizyki ludziom, którzy na co dzień nie są związani z tymi zagadnieniami. Terry Pratchett, Neil Gaiman, Stanisław Lem itd. Jednak by to wiedzieć, trzeba czytać książki.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: kobiety więcej bla bla bla
To jest jakiś pozytyw? Ja potrafię czytać dosłownie 24 godziny na dobę i choć książki są przyjemną formą spędzania czasu to przecież jest masa rzeczy którymi trzeba się zająć i nie można przeznaczać na to całego czasu.
Ja najczęśniej jak czytam to już nie mam czasu na serial albo film czy gry i telewizję, łatwo powiedzieć my więcej.
Ale czy oprócz tego jest się
  • Odpowiedz