Wpis z mikrobloga

Czy analiza techniczna, to autystyczna próba umówienia się wielu graczy na tym samym rynku żeby mieć jedno zdanie na jego temat po tych wszystkich swoich wskaźnikach i ciągach fibonacciego?

Może wam się wydać że żartuję, ale nie, serio pytam. Jaki jest sens analizy technicznej nad fundamentalną. Czemu ma zwolenników
#gielda #pieniadze #analizatechniczna
interpenetrate - Czy analiza techniczna, to autystyczna próba umówienia się wielu gra...

źródło: obraz_2024-08-05_125055451

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Napiszę to co kiedyś komuś już napisałem: Analiza techniczna to termin pod którym kryje się zbiór wielu metod, które potrafią znacznie się miedzy sobą różnić i dawać zupełnie różne rezultaty, a te rezultaty zależą też od przyjętej strategii i limitowania ryzyka.
Wielu powtarza bardzo ogólnie, że analiza techniczna nie działa, bo to przewidywanie przyszłości na podstawie przeszłości i że to wróżenie z fusów. Ale przecież analiza fundamentalna to dokładnie to samo jeśli
  • Odpowiedz
wykresy można czytać codziennie i potrafią one znacznie wcześniej uzmysłowić jakie zmiany zachodzą w spółce.


@Reading1833: xD
Jak cdprojekt rósł przed premierą a jebnął zaraz po - to wtedy było dobre wczesne zobrazowanie tego co się działo w spółce, szczególnie jak tam się wykres zmieniał w jakieś pojedyncze dni podczas tego wzrostu, masz rację

wróżenie z fusów. Ale przecież analiza fundamentalna to dokładnie
  • Odpowiedz
@interpenetrate: jak to nie chcę się przyznawać, że cenię analizę techniczną? Cenię to co ja robię, a to tylko pewna metoda czy wycinek analizy technicznej. W ogóle analiza techniczna to bardzo głęboki temat, więc z tym cenieniem analizy technicznej to też nie przesadzajmy: wspomniałem o tym, że jest wiele bezsensownych metod, narzędzi. Czy cenię te różne oscylatory, wskaźniki, automatyczne narzędzia itd? Szczerze mówiąc nie. Nie uważam jednak, że nie da
  • Odpowiedz