Wpis z mikrobloga

Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie wymaga subskrypcji, oczywiście płatnej. W zamian użytkownik dostawałby "regularne aktualizacje software".
A wy jak często potrzebujecie aktualizować software myszki? XD

https://arstechnica.com/gadgets/2024/07/logitech-has-an-idea-for-a-forever-mouse-thatrequires-a-subscription/

O socjalizmie mówi się, że to system, gdzie rząd bohatersko rozwiązuje problemów, które sam tworzy. Kapitalizm niestety wkracza w fazę tworzenia problemów, żeby potem sprzedawać subskrypcję na ich tymczasowe zniknięcie.

#technologia #komputery #logitech #myszka
lewoprawo - Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie w...

źródło: GettyImages-485221091-800x532

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po prostu kup sobie tańsze mieszkanie u innego dewelopera bro.


@lewoprawo: dokładnie, jedziesz do niemiec lub do siedlec i kupujesz tańsze. Z tymi mieszkaniami to w ogóle jest śmieszna sprawa. Kiedyś były tanie, jednak ludzie nie mieli kasy nawet na podstawowe potrzeby więc nawet nie myśleli o kupowaniu mieszkań. Dzisiaj już na sojowe late wszystkich stać to płacz, że mieszkanie drogie xD Jak takie drogie to po kij je kupujecie,
  • Odpowiedz
@NiesciagalnaZakretka: myślałem że myszka czy klawiatura ma sterownik w środku jakiś stały coś jak pralka żeby wiedziało to jak działać i tyle a tu takie rzeczy, widać miałem fart w swoim życiu i trafiałem na względnie kompatybilny sprzęt
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Ty no nie jest głupi pomysł tylko żeby to był soft a nie #!$%@? że myszka działa jak działała i #!$%@? z tego jest ale dej mi 20$ miesięcznie. Gracze by się oskubali co do grosza jakby była opcja auto farmienia w grach, na razie to obchodzą botami ale wiadomo - za boty można banicje dostać. A za taki software na myszce? No własnie, nie do wykrycia. Graficy by
  • Odpowiedz
No cóż mogą próbować ja wtedy wybiorę inną firmę która takich praktyk nie stosuje. BMW też próbowało z podgrzewaniem foteli czy klimatyzacją w subskrypcji i jak im wyszło każdy widzi. Próbować mogą ale do do użytkowników należy ostatnie zdanie, jak ludzie im pozwolą to wiele firm będzie szło w subskrypcję i również my będziemy na to skazani, a jak nie to będzie jak dawniej.
  • Odpowiedz
myszki Logitech to straszne gówno. Podzespoły siadają po max 3 latach,


@msy: mi g5 padła rolka po 19 latach użytkowania. Tak to mysz sprawna.
  • Odpowiedz
nawet nie wiedziałem że myszka ma jakieś sterowniki oprócz tego od usb, podpinasz i działa przecież


@GrubyPrezes: myszki mają dodatkowy soft odpowiedzialny za programowanie guzików. Można je programować pod konkretne aplikacje.
Kiedyś nawet można było robić tuning USB.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: zwykłe #!$%@? tego CEO i marzenia o modelu subskrypcyjnym. Gość mówi o "software enabled features", czyli z założenia myszka hardworowo ma większe możliwości niż są opracowane na chwilę obecną i po np 2 latach dokupujesz DLC z jakimś rewolucyjnym upgradem.. tylko że ciężko powiedzieć co taka firma wymyśli przez kolejne 2-4-10 lat czy co bedzie wspieral system operacyjny, więc jaki to ma sens? Najbardziej kisne z tego. Że on
  • Odpowiedz
@lewoprawo: warto sobie przypomnieć słowa Szumlewicza, z którego każdy kuc się śmiał w gimnazjum (w tym i ja xD)
„Żeby istniał wolny rynek muszą być surowe regulacje”
Nie ma bardziej prawdziwych słów jak człowiek sobie o tym pomyśli
  • Odpowiedz
Tyle że w kapitaliźmie kupisz produkt innego producenta.


@buont: kapitalizm dąży do stanu w którym dominują najlepsi = nie masz wyboru, bo dla zysków producenci robią zmowe
  • Odpowiedz
@lewoprawo uwielbiam jak ktoś mi wpycha do kordy penisa nazywanego „subskrypcją” XD mam mysz od 5 lat, jedyny soft jaki jest do niej to ten co wyszedł przy produkcji. Działa? Działa xd

W sensie co tutaj aktualizować jak protokoły się od lat nie zmieniły xd
  • Odpowiedz
Po prostu kup sobie tańsze mieszkanie u innego dewelopera bro.


@lewoprawo: lol, co to za porównanie. Rynek mieszkaniowy jest rozwalany przez państwo i on nie ma nic wspólnego z kapitalizmem.
A myszkę możesz kupić 10 razy taniej niż u Logitecha i bez żadnej subskrypcji. Bo państwo, przynajmniej na razie, nie interweniuje w każdy aspekt produkcji myszek komputerowych.
  • Odpowiedz