Wpis z mikrobloga

Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie wymaga subskrypcji, oczywiście płatnej. W zamian użytkownik dostawałby "regularne aktualizacje software".
A wy jak często potrzebujecie aktualizować software myszki? XD

https://arstechnica.com/gadgets/2024/07/logitech-has-an-idea-for-a-forever-mouse-thatrequires-a-subscription/

O socjalizmie mówi się, że to system, gdzie rząd bohatersko rozwiązuje problemów, które sam tworzy. Kapitalizm niestety wkracza w fazę tworzenia problemów, żeby potem sprzedawać subskrypcję na ich tymczasowe zniknięcie.

#technologia #komputery #logitech #myszka
lewoprawo - Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie w...

źródło: GettyImages-485221091-800x532

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@lewoprawo: jak to jest, że kupuję prawie najtańszą myszkę laserową i najtańszą klawę i nie widzę specjalnej różnicy (dopóki nie gram rankedów na wyższym poziomie w jakimś LoLu)? No ale doić trzeba.
  • Odpowiedz
O socjalizmie mówi się, że to system, gdzie rząd bohatersko rozwiązuje problemów, które sam tworzy. Kapitalizm niestety wkracza w fazę tworzenia problemów, żeby potem sprzedawać subskrypcję na ich tymczasowe zniknięcie.


@lewoprawo: kapitalizm to twór starszy od socjalizmu i równie krwawy tylko niefajnie o tym mówić. To co kapitalizm zrobił w chinach indiach czy afryce to są ofiary dziesiątek milionów ludzi zwykłej ludzkiej chciwości i przewagi technologicznej.
Trzeba głosować portfelem i
  • Odpowiedz
O socjalizmie mówi się, że to system, gdzie rząd bohatersko rozwiązuje problemów, które sam tworzy.


@lewoprawo: to system autorytarnej władzy, a nie socjalizm. Kapitalizm, socjalizm czy komunizm mogą być z autorytarną władzą, przykład kapitalizmu z autorytarną władzą - Chiny.
  • Odpowiedz
@kompek:

... a równocześnie pozwala na to, aby równolegle istniały firmy które nie są tak #!$%@? i oferują proste, tanie rozwiązania ()


@kompek: Nie pozwala. Wielkie firmy mają taką kapitalizację, że naiwnością jest myśleć, że konkurencja ma jakąkolwiek szansę. Google, Adobe i inni wykupują startupy za miliardy dolarów, żeby je za chwilę zamknąć. A jak nie wykupują, to mają góry pieniędzy
  • Odpowiedz
Nie pozwala.


@zgubiles_sie_jelonku: trzymając się przykładu myszki - wchodzę na Allegro i mam pierdyliard innych producentów - no to jak to jest, inni mogą produkować myszki czy jednak nie?

Google, Adobe i inni wykupują startupy za miliardy dolarów, żeby je za chwilę
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Ja kupiłem młotek z subskrypcją, na razie może on przybijać gwoździe do 2 cm i tylko de drewna ale teraz czekam na aktualizację (pod koniec roku), ma wejść funkcja gwoździ 2-3 cm i dodatkowo możliwość wbijania ich do sklejki.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: w ogóle żaden internet by nie powstał, bo internet stworzono w państwowym ośrodku za państwowe pieniądze.

Sektor prywatny nie umie tworzyć rzeczy, jest za to dobry w sklejaniu klocków w atrakcyjną całość.
  • Odpowiedz
@buont:

Tk więc szanuj kapitalizm bo i urządzenie na którym napisałeś swój komentarz oraz portal na którym ten komentarz umieściłes to właśnie wytwór kapitalizmu.


Raczej sklejka wynalazków z publicznych ośrodków finansowanych z publicznej kasy. Ale skąd mógłbyś o tym wiedzieć, kapitalisto bez kapitału.
  • Odpowiedz
@GrubyPrezes: przecież każde urządzenie ma sterowniki tyle, że korzystają z tych systemowych, a raz kupiłem bezprzewodową klawiaturę HP i gdy korzystała z tych systemowych sterowników to gubiła znaki które wpisywałem. Myślałem, że klawiatura do dupy, a jak zainstalowałem jej sterowniki od producenta to nagle wszystko zaczęło działać.
  • Odpowiedz