Wpis z mikrobloga

Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie wymaga subskrypcji, oczywiście płatnej. W zamian użytkownik dostawałby "regularne aktualizacje software".
A wy jak często potrzebujecie aktualizować software myszki? XD

https://arstechnica.com/gadgets/2024/07/logitech-has-an-idea-for-a-forever-mouse-thatrequires-a-subscription/

O socjalizmie mówi się, że to system, gdzie rząd bohatersko rozwiązuje problemów, które sam tworzy. Kapitalizm niestety wkracza w fazę tworzenia problemów, żeby potem sprzedawać subskrypcję na ich tymczasowe zniknięcie.

#technologia #komputery #logitech #myszka
lewoprawo - Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie w...

źródło: GettyImages-485221091-800x532

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie wymaga subskrypcji,


@lewoprawo: w sensie, że w ramach abonamentu dostajesz nową myszkę i nie musisz przejmować się wymianą gryzoni, którym zużyły się czujniki przycisków, prawda?
shiverr - >Logitech wpadł na pomysł "forever mouse". Czyli myszki, której używanie wy...

źródło: 5c7lwq

Pobierz
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Najśmieszniejsze było że oni to tłumaczą w ten sposób, że ta myszka to niby odpowiedź na potrzeby klientów którzy nie chcą zbyt często myszki wymieniać. Tylko nikt nie wpadł na to, że ludziom którzy narzekają na zbyt częstą potrzebę wymiany myszki głównie chodzi o koszty które to za sobą niesie, bo myszka zużywa się mechanicznie, a nie że soft jest nieaktualny xD Jak i tak będzie trzeba płacić to
  • Odpowiedz
@buont

Tk więc szanuj kapitalizm bo i urządzenie na którym napisałeś swój komentarz oraz portal na którym ten komentarz umieściłes to właśnie wytwór kapitalizmu.


Hail corporate!
L3gion - @buont 
Tk więc szanuj kapitalizm bo i urządzenie na którym napisałeś swój k...

źródło: e7a

Pobierz
  • Odpowiedz
@lewoprawo: żeby jeszcze myszki były trwałe, normalnie korzystam, nie gram nawet w gry i co rok, dwa lata muszę kupować nową bo się robią dwu-trzy kliki albo scroll się psuje.
Dla mnie myszki to śmiecie i sprawdzając różne przedziały cenowe zostaje przy jak najtańsych bo czy myszka kosztuje 50 czy 150zł i tak się zepsuje więc po co przepłacać. Teraz mam MSI, chyba nie cały rok nawet i już się
  • Odpowiedz
  • 12
Tk więc szanuj kapitalizm bo i urządzenie na którym napisałeś swój komentarz oraz portal na którym ten komentarz umieściłes to właśnie wytwór kapitalizmu.


@buont: Może zacznijmy od tego, że na wolnym rynku i bez żadnej ingerencji państwa być może nigdy nie powstałby powszechnie dostępny i pełen darmowych treści jeden wielki Internet, jaki znamy. Oraz że prywatne korporacje usilnie walczą o to, żeby coraz więcej treści ograniczać coraz wymyślniejszymi modelami płatności
  • Odpowiedz
@Xuzoun: Nadmieńmy, genialny soft, który przez ponad rok nie był dostępny na sprzęt Appla z procesorem M1, do dzisiaj nie obsługuje części funkcjonalności sprzętu, który obsługiwała poprzednia wersja, za to próbuje na siłę pchać AI do makr w myszce, nie obsługuje też części homeopatycznie aktualizowanego sprzętu, więc jak masz poprzedniej generacji myszkę i nową klawiaturę, to potrzebujesz równolegle dwóch softów do ich obsługi o bałaganie z żonglowaniem odbiornikami nie wspominając
  • Odpowiedz
@lewoprawo: kiedy BARDZO chciałbyś wskoczyć do pociągu z modelem subskrypcyjnym ale twój produkt nie za bardzo do niego pasuje więc #!$%@? jakieś fikoły xD
  • Odpowiedz
myszki Logitech to straszne gówno. Podzespoły siadają po max 3 latach, gdy myszka za 20zl potrafi dzialac przez ponad 10


@msy: Logitech od kiedy nazywa się "Logi" to już równia pochyła, ale ten komentarz uznaję za kłamstwo, żeby się podpiąć pod trend w wątku i nałapać plusików.

W 2011 znajomy grafik pokazał mi M705. Mega mysz, w końcu mały odbiornik. W 2013 sama wymieniłam ówczesną myszkę (combo z klawiaturą), którą uwielbiałam i miałam parę lat (nie znam modelu)) na M705. Mam ją do
  • Odpowiedz
  • 0
@otoczenie_sieciowe: sobie uważaj jak chcesz, kłamco. Ne projektuj na mnie swoich cech, bo plusy to mam w dupie. W sumie zabawne, że uznajesz plusy za jakąś wartość xD

Mój mx master 3s już miał 2 pobyty w serwisie. G500 się zepsuło od razu po gwarancji. Mx518 to miałem chyba z 3 sztuki, bo Logitech wtedy jeszcze je od razu wymieniał bez prób naprawy.
  • Odpowiedz
@lewoprawo zgadzam sie, ustawia sie raz i zapomina. Ale niestety gracze pokazali już nie raz, że można na nich srać i olewać, a oni finalnie i tak kupią, czy zapłacą. Wcale mnie nie zdziwi jak znajdą sie chętni na taki bubel
  • Odpowiedz