Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #datascience #sztucznainteligencja

W poprzednim tygodniu byłem na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych, żeby mieć jakiś ogląd tego, jak wygląda rynek. I moim zdaniem nie ma tragedii.

Oferty ciekawe. Te dwie zostały wybrane z ok 20, które dostałem w ciągu miesiąca.

-Pieniądze: ponad 6 lat expa, stanowiska deweloperskie do 200, leadowe powyżej, ai wyżej niż bi
-Rozmowy: bez zbędnych dodatków, jeden lub dwa etapy
-Zapotrzebowanie: seniorów w ai/bi/analizie danych chcą wszędzie. Ssanie jest ogromne, projektów ogrom.

Taki optymistyczny post przy niedzieli :)
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@NoName4891: juniorów i stażystów. A teraz np jest już kompletna lipa z tymi stażystami i juniorami, z powodu ai. Co drugi ma portfolio jak artykuł naukowy z pubmedu, a jak pytasz o podstawy nic nie wie. Nik nie chce nawet marnować czasu na rozmowy z nimi. Jak przypomnę sobie ostatnie 3-4 msc. to każdy, którego pytałem kłamał w portfolio, biorąc cudze/zrobione przez ai materiały, i podpisując jako swoje, a później
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: ta ta tylko zaznacz że szukałeś w najbardziej hajpowanym obecnie obszarze a nie w Java albo C#. Twój post to nie ocena rynku tylko sposób na podniesienie sobie ego, hehe patrzta jaki zajebisty jestem, 20 ofert w miesiąc za 200 PLN/h
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: oj no przepraszam. Bo nie zaznaczyłem tagów i o jaki obszar it mi chodzi. Czemu miałbym oceniać rynek albo podnosić sobie ego? To tylko post byku, nic więcej.


@JamesJoyce: nie jest, popisujesz się jaki zajebisty jesteś dobrze wiedząc że sytuacja na rynku jest trudna
  • Odpowiedz
@walokid teraz bez znajomosci w hr lub innych programistow, ktorzy pomoga sie wkrecic do ich projektu szanse są bardzo male.

200-400 cv to standard na juniora. Na front / testy bywa najwiecej
  • Odpowiedz
  • 2
@Boska_Klaudia: słucham? jakiej wyższości? napisałem o swoim wycinku rynku, który może być ciekawy dla ludzi z mojego obszaru. Tyle. Jeśli uznałeś, że traktuję Cię z wyższością, to nie było to nigdy moim zamierzeniem i przepraszam.
  • Odpowiedz
  • 1
@raneli: Napisałem "Jak przypomnę sobie ostatnie 3-4 msc. to każdy, którego pytałem kłamał w portfolio, biorąc cudze/zrobione przez ai materiały, i podpisując jako swoje, a później nie umiejąc wyjaśnić lambdy w pythonie". Tak właśnie było. Prowadziłem rekrutacje. Widziałem te portfolio. Byku ja mam doktorat, byłą długoletnią pracę na uczelni i życie prywatne. Myślisz, że muszę wywyższać się wpisem o juniorach na jakimś forum? Ja wgl nie wiem o co jest
  • Odpowiedz