Wpis z mikrobloga

czy mozna zostac programistom bez studiow? ucze sie juz 3 tygodnie i teraz nagle moj znajomy programista (magister) mi mowi ze marnuje tylko czas bo najpierw robi sie dyplom a potem zaczyna praktyke

#programowanie #programista15k
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@phaxi

@consolida: mam 20 rocznikowo

Wiadomo że bez studiów pewnie nie zostaniesz jakimś niesamowitym orlem bo studia przekazują jakieś podstawy matmy fizyki itp , mam znajomego który jest devopsem bez studiów ale to już raczej wybitna jednostka , nie skończył studiów bo go nudziły a nie bo nie dał rady
W każdym bądź razie możesz klepać jakieś proste stronki typu sklep z majtkami albo z papierem toaletowym
  • Odpowiedz
@phaxi

@Linnior88: nie mial dyplomu i skonczyl jako były.. dobrze mi to nie wruży

Doszedłeś do bardzo zaskakujących wniosków
Ciekawe jak znalazłeś połączenie między jednym a drugim
  • Odpowiedz
@Linnior88: ale głupoty pleciesz. A co jest trudnego, żeby samemu sobie ogarnąć te podstawy matematyki kiedy materiałów w internecie jest od #!$%@??
Chyba, że jesteś tym typem miernej jednostki, że potrzebujesz bata w postaci egzaminów i zaliczeń żeby czegokolwiek się nauczyc.

Ja jestem obecnie zatrudniony jako senior software engineer w dużej firmy z us, mimo, że mam tylko skończone technikum.
  • Odpowiedz
@Skayfer no dobra ale twój przykład to nie jest norma , większość programistów bez studiów poprostu nie ogarnia niczego trudniejszego i nie wylewaj na mnie swoich frustracji
  • Odpowiedz
ale głupoty pleciesz. A co jest trudnego, żeby samemu sobie ogarnąć te podstawy matematyki kiedy materiałów w internecie jest od #!$%@??


@Skayfer: książki też były dostępne od zawsze i co stało na przeszkodzie żeby ktoś z nich korzystał, zamiast pójść na studia?. Argument bez sensu. Jak ktoś jest w czymś dobry, to jego naturalną ścieżką jest dobrze zdana matura, a później studia. Jeszcze nie widziałem żeby ktoś był dobry z
  • Odpowiedz