Wpis z mikrobloga

@CiasnyBen: Wysoki puls (nawet 180–200 uderzeń na minutę) może być wynikiem silnego pobudzenia emocjonalnego, silnego stresu, dużego wysiłku fizycznego. W takich sytuacjach występuje tachykardia zatokowa, czyli prawidłowa reakcja organizmu w momencie zwiększenia zapotrzebowania metabolicznego.
  • Odpowiedz
@CiasnyBen powiedziałbym raczej, że coś tu nie gra. Takie tętno możesz mieć podczas, ale chyba nie podczas treningu siłowego. Chyba że napieprzasz trening siłowy jak cardio - 100 powtórzeń w minutę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co konkretnie dźwigasz i jak dużo?
  • Odpowiedz
  • 0
@groman43 Na screenie mam zaznaczone 181. To był peak kiedy zakończyłem serie na barki wznosy bokiem 12 powtórzeń 14 kg. Każdą serię robie praktycznie do upadku mięśniowego. Po serii 2-3 minut odpoczynku. Ale praktycznie po każdym ćwiczeniu mam takie tętno.
  • Odpowiedz
@CiasnyBen: A moim zdaniem możliwe i normalne. Sam teraz biegam od 2 lat i mam o wiele niższe tętno niż zanim zacząłem biegać, ale pamiętam, że w upale + na masie jak człowiek jedyne kardio jakie robił to spacer do domu, to po ciężkiej serii na nogi aż było widać jak mi pulsuje skóra przy największych naczyniach i na spokojnie tętno wybijało po 90% maksa (też pewnie pod 180). Poza
  • Odpowiedz
@dsomgi00: serio? Kurczaki ja nigdy nie przekroczyłem 140-150 xD nawet robiąc ciągi/siady po 8-12 repów.

Właściwie na 8 siadów z 2 sec pauzami dziś patrzę to 118

I OP tu mówi, ze tyle na na wznosach - imho coś jest nie tak albo z nim albo zegarkiem
  • Odpowiedz
@CiasnyBen: No, w sumie nic dziwnego, że po propranolu spada Ci ciśnienie, skoro to jest beta blocker. Miałeś wcześniej problemy z nadciśnieniem? Mierzysz regularnie ciśnienie? Kiedy robiłeś poszerzone badania krwi i moczu?
  • Odpowiedz
@CiasnyBen: mierze tętno od dawna i nawet przy seriach do odciny mam 145-155. Wiek waga podobna
Ale w momencie gdy zarzucałem jak głupi 450 mg kofeiny przed treningiem to dochodziło do 170-180 aż biało się robiło przed oczami.
Dlatego powodem takiego tętna może być zbyt duża ilość kofeiny lub duży kortyzol
  • Odpowiedz
@CiasnyBen: Morfologia to trochę mało. Poszukaj czegoś rozszerzonego (albo lekarza, który na takie badania Cię wyśle) - elektrolity (potas najważnieszy), próby wątrobowe, lipogram, glukoza na czczo, kreatynina z GFR, kwas moczowy, hormony tarczycy oraz płciowe.
  • Odpowiedz