Wpis z mikrobloga

@_atreides: nie no mówimy do nich dziadku i każemy w---------ć, do tego mało kto chce ich zatrudniać bo wiedzą że nie będzie retencji pracownika. Bo 30+ nie będzie j---ł za stawkę juniora stażysty jak widzę gościa 30+ bez kariery to redflag fest chyba, że pasjonat i np. zaczyna bo robił doktorat to co innego.
  • Odpowiedz
@_atreides: idź na handlowca, IT jest martwe to nie jest 2013r. To jest zabawa dla wybitnych mimUW setki na maturach po 3 latach Palo Alto jak cię nie wywalą, własciwie to tyle, reszta polski to prekariusze wyklęci, IT to się robi w Turcji Indiach a nie w PL gdzie musisz zapłacić człowiekowi 7k euro, żeby nie leciał w c---a, w Turcji masz to samo za 3k.
  • Odpowiedz
@_atreides Jakie masz wykształcenie i doświadczenie?
Będzie ci bardzo trudno, nie chodzi mi nawet o gigantyczną pracę którą musisz wykonać aby posiąść wiedzę ale czekają cię setki wysłanych CV i bardzo mały odzew. Bez szczęścia/znajomości nie widzę tego obecnie.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: nie wiem dokładnie jaki. Chodzi o sam fakt, że ludzie, którzy nie mają wogóle podstaw ani zaplecza w IT, myslą, że zrobią weekendowy kurs i będą trzepać kase. Jakoś to będzie... ktoś mnie weźmie i sobie będe klikał na komputerze.
jelenie kupuja te kursy z nadzieją na lepsze jutro, a ci co je sprzedają tylko się z nich śmieją :)
  • Odpowiedz
@_atreides: Zalezy co robiłeś wcześniej bo chęci nie zawsze wystarczają. Czasem Cię wezmą ze względu na znajomość branży na jakiegoś konsultanta i z tego możesz mieć możliwość przeskoczenia na dev.
Ale przyznam że managerowie bardzo szybko wyłapują czy idziesz do IT bo masz predyspozycje czy zmieniasz branżę bo myślisz że w IT nadal jest el dorado. Czasy się zmieniły względem tych kilku lat wstecz bo rynek uwalnia dużo midow którzy
  • Odpowiedz
ludzie ci p------ą głupoty, a ty jak taki typowy tuman wszystko akceptujesz bez weryfikacji, jakie to korpo niby? szybko to zweryfikuję bo sam siedzę w branży


@Rorschak:

zesrasz sie najwyżej xD
z tymi ludzmi trzymam sie na stopie prywatnej od 5 lat i ładujemy wspólnie projekty na boku więc wiemy jakimi
  • Odpowiedz
@KaweX: Oki no to coz ich strata, architektem czy lekarzem tez nie zostaniesz po weekendowym kursie ba pielegniarki musza teraz miec studia wyzsze.
Ja nie mowie, ze nie da sie nauczyc ale to jest sporo wiedzy, nie do konca oczywistej, tak samo jak na studiach uczymy sie rzeczy ktore nie przydadza sie w pracy od razu albo w ogole. Nie twierdze rowniez, ze szkolenia nie sa potrzebne ale konkretne a
  • Odpowiedz
@_atreides: nie słuchaj tych ludzi, u mnie typ był co po 50 zaczął programować, już na emeryturze jest. Ja się na zabrałem za to przed 40 kolega po 40.
  • Odpowiedz