Wpis z mikrobloga

@_atreides nigdy nie jest za późno kolego, jesli ktos Ci wmawia że jest,to pewnie jest to zawistny i zazdrosny wykopek piwniczak,idz jak po swoje, jak sie sprawdzisz na rozmowie to Cie przyjmą, argument ze chcesz sie przebranżowić rozumie każda normalna osoba
  • Odpowiedz
seniorwykopek

@_atreides pociąg odjechał 5lat temu,teraz to zostaje płacz czemu nikt twojego CV nawet nie otwiera


Zmieniłem zdanie, jak dziś z rana wyślesz CV / podzwonisz po firmach to jest szansa na zatrudnienie od ręki jeśli potrafisz zbootować windowsa do safe mode ( ͡º ͜ʖ͡º)
#crowdstrike #pdk
  • Odpowiedz
@_atreides: Nie zadawaj poważnych pytań na wykopie, nigdy.

W rzeczywistości jest tak, że da się, ale najczęściej trzeba mieć już jakiś skill (albo okołotechniczny, albo np. język obcy) i częśto startuje się z #!$%@? pozycji typu service desk. Ale wszystko sie da.
  • Odpowiedz
@_atreides: aktualnie nie warto, nawet jak zaczepisz się na staż to cieżko będzie zostać firmie. Chyba, że to Twoja pasja fest i jesteś w stanie poświęcić parę lat wyrzeczeń
  • Odpowiedz
Jak w pracy w informatyce patrzą na osoby początkujące (takie w wieku 30 lat)? Mam 3 dychy na karku i chcę spróbować swoich sił w IT


@_atreides:

normalnie, o ile masz fajne cycki :D
  • Odpowiedz
  • 0
@_atreides z taką luką w życiorysie będziesz musiał się po prostu codziennie uczyć po godzinach przez rok góra dwa lata, oczywiście jeśli wchodzisz w coś poważniejszego za większe pieniądze, jeśli przełożony będzie widział, że się rozwijasz za nie tylko ich forsę to możesz w to całe it iść bez problemu
  • Odpowiedz
mialem kolegę co zapłacił X k za kurs weekendowy. Mówił mi że będzie się przebranżawiał.
Po skończonym kursie, w Warszawie oferowali mu 3500-4000 PLN.
Obecnie pracuje oczywiscie w zawodzie, w którym był.

Ludzie muszą zrozumieć 1 rzecz. Jeżeli nie mieli nic wspólnego z IT w wieku 20-25 lat to od zera zacząć już jest za późno. Sory.
Przespałeś życie i tyle.
  • Odpowiedz