Wpis z mikrobloga

@_atreides nie bój nic, ja po 30tce przeszedłem do IT. Zależy od firmy/ludzi tak na prawdę co Cię spotka a nie od samej branży (no i oczywiście Twojego podejścia). Kto nie ryzykuje szampana nie pije - powodzonka!
  • Odpowiedz
@_atreides: teraz rynek wyglada jednak trochę inaczej. Osoby z expem komercyjnym po zwolnieniu maja problem ze znalezieniem nowej pracy, studenci maja problemy z zaliczeniem praktyk
  • Odpowiedz
@_atreides: na dzień dobry dają karnet do domu spokojnej starości i na voucher na kolanoskopię.
A tak serio to ojciec jednej dziewczyny, z którą się kiedyś umawiałem, wszedł do IT w wieku czterdziestu kilku lat do duńskiej firmy jako jakiś junior programista. Śmiesznie było - junior, a był chyba najstarszym gościem w zespole xD. Córka miała 24 lata i otrzymał na dzień dobry wyprawkę dla małego dziecka, bo szef myślał,
  • Odpowiedz
@_atreides w tamtym roku i tak było lepiej. Teraz w branży jest mega kryzys, ciężko się dostać. Znam programistów 1, 2 lata doświadczenia w Pythonie przykładowo co szukali rok roboty i nie znaleźli. Oczywiście jak masz doświadczenie to zawsze znajdziesz pracę, chociaż też obserwuję zmniejszona ilość ofert dla midow i seniorów.

Ale oczywiście na zmiany nigdy nie jest za późno, więc próbuj, może Ci się uda
  • Odpowiedz
@_atreides: Ja zacząłem w wieku 27 i wszyscy byli mega pomocni. Nawet jak pytałem o coś drugi raz to tłumaczyli, podsyłali coś do poczytania, jeden nawet mi rysował schematy jak infra działa. Tylko na wykopie i grupkach fejsbukowych takie toksyki, są, że się spinają do każdego kto chciałby spróbować tego kawałka chleba.
  • Odpowiedz
@_atreides Jak chcesz sobie popracować za 3.5k na rękę to śmiało :) Nikt nie będzie patrzał na wiek. Ostatnio nawet złożył CV gość 65 lat, na Informatyka. Ale gdzie on by ciężką drukarkę dźwignął i zasuwał po drabinie ciągnąć kable
  • Odpowiedz
@_atreides: byku, zamiast w kucowanie idź w analize danych.
siedzisz potem w korpo za 15 na łape i wklepujesz w excela dane przysyłane z działów i ustawiasz słupki który większy xD

chyba że będziesz robił coś bardziej skomplikowanego jak wyliczanie rentowności portfeli w funduszach sekurytyzacyjnych, ale od tego i tak masz model wiec małpa sobie poradzi.
  • Odpowiedz