Wpis z mikrobloga

@Archaniol_bo_rzyga_bryje: Jak ktoś twierdzi że auto jest niepotrzebne w mieście i że <wstaw miasto > ma dobry system komunikacyjny to z chęcią się z nią pościagam auto + parkowanie vs zbiorkom :P

W przypadku Katowic dojazd do pracy autem 15 minut + korki lub 45/50 minut autobusem + korki i jeszcze trzeba liczyć że przyjedzie na czas xD No to sorry ale jak mam zrezygnować z auta jak auto wyjedzie
  • Odpowiedz
@CREATE_USER: no ewidentnie albo nie umiesz czytać, albo masz problemy poznawcze, bo kazdy (uwaga trudne slowo) aspekt co do ktorego masz wątpliwości zawarlem w pierwszym komentarzu
  • Odpowiedz
@CREATE_USER Ja np uwielbiam spędzać czas w mieście, nie mam potrzeby jeździć po zadupiach. Pracuje zdalnie, market mam pod blokiem, tramwaj mam pod blokiem.
Mówiąc szczerze głównym powodem dla którego myślimy o zakupie auta są częste wizyty u weterynarza
  • Odpowiedz
Czyli tak? Twoje całe życie to gnicie w mieście, będąc w pełni zależnym od komunikacji miejskiej, a większe zakupy to wielka wyprawa?


@CREATE_USER: Mam Kauflanda, Biedronkę i Carrefoura w granicach paru minut na piechotę. Zakupy robię zazwyczaj wracając z siłowni do której też idę 5 minut, lub pracy z której mam 10 min tramwajem lub 30 min na piechotę. Jak mam ochotę iść do parku to zajmuje mi to 15
  • Odpowiedz
@czlapka: Czyli mając do dyspozycji tak wielką mapę, korzystasz tylko z jej minimalnego skrawka? Szanuję za takie marnowanie życia na siedzeniu w jednym miejscu, to trzeba potrafić. Jest tyle miejsc do odkrycia...
  • Odpowiedz
@ojojojjj mam samochód i moim zdaniem nie ma nic fajnego w posiadaniu go w mieście. Przydaje się tylko do wożenia innych i jakichś większych rzeczy, no ale ile można robić za darmowego taksówkarza albo tragarza.
  • Odpowiedz
@CREATE_USER Byłem w około 25 krajach na świecie, wielu polskich miastach i różnych rejonach . Wyjechanie w weekend do lasu za miasto to nie jest jedyna możliwość podróżowania (zwłaszcza jak się mieszka w stosunkowo nudnym województwie pod tym względem) . A do odkrywania miejsc w innych rejonach Polski można auto wynająć
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje w trojmiescie i sypialniach trójmiejskich które mają połączenie SKM/PKM zdecydowanie szybciej dojedziesz pociągiem niż samochodem. Mieszkamy w Rumi (kawałek za Gdynią), różowa jak pracowała w Gdańsku jechała 45minut SKM, jej koleżanki jeżdżące samochodem z okolic centrum czy Moreny potrafiły jechać 1-1,5h w godzinach szczytu gdzie tą samą trasę bez korków da się zrobić w 15-20 minut. Teraz pracuje w Gdyni i jedzie 20 minut SKM. Samochodem do pracy by jechała
  • Odpowiedz
@czlapka: Możesz i być w 100 krajach, ale nie masz tej wolności, że w jednej minucie myślisz sobie - pojadę [tu wpisz losowe miejsce do którego można dojechać w x czasu, który uznasz za stosowny] i po prostu jedziesz. Nie planujesz co, gdzie i jak. Wsiadasz i jedziesz i odkrywasz, nie jesteś zależny od tego czy do danego miejsca dojeżdża pociąg albo autobus, nie jesteś zależny od rozkładu jazdy czy
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje: ostatnio był tu typ po czterdziestce bez prawka, który zapewniał, że w całym życiu ani razu nie było mu potrzebne auto. Nawet remont cały zrobił, tylko kolegę raz poprosił płytki przewieźć czy coś xD

Jak można tak samego siebie okłamywać. Zwyczajnie nie wierzę. Kilka lat temu zamieszkałem blisko centrum dużego miasta, auta praktycznie nie używałem bo do pracy kilkanaście minut tramwajem, sklepy blisko, do rodziny tylko raz na kilka
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje Tak jest bo przez lata i w sumie nadal transport indywidualny był najbardziej uprzywilejowany i kosztem innych form transportu był rozwijany. I ciężko ten przywilej odebrać bo kierowcy potrafią robić kwik jak na drodze 3x3 chcą zrobić dwa buspasy. Eot

W cywilizowanym mieście uprzywilejowany powinien być transport zbiorowy, piesi i rowerzyści. A samochody powinny być na samym końcu łańcucha i słono płacić za chociażby parkingi

Ale komuchy bo im się
  • Odpowiedz