Wpis z mikrobloga

@CREATE_USER Ale zdajesz sobie sprawę z tego że ludzie są różni? Ja się najlepiej czuje w dużych aglomeracjach i górach. To że nie mam auta to nie znaczy że np nie byłem z innymi w wielu różnych miejscach w Polsce i takie miejsca mnie często zwyczajnie nudzą.

Powiem nawet więcej, moim marzeniem na najbliższe lata jest przejechanie Stanów autem. Tylko ze posiadanie auta w mieście w Polsce ma się do tego
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje: no ale na #!$%@? mi
wszystko pod domem, do pracy 20 minut tramwajem, jak chce wyjechać na wczasy albo coś przewieźć to pożyczam auto od rodziców i bajlando xD
menela w tramwaju spotkałem raz jak wracałem w nocy z chlania, mozna powiedzieć że samemu wtedy blisko mi było do bycia menelem więc nie oceniam.
W trakcie dojazdu i powrotu z pracy w tramwajach siedzą tylko studenciaki i inni #!$%@?ący
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje uwielbiam w godzinach szczytu przytulać się ze spoconymi obcymi ludźmi i parować w autobusie w którym ledwo działa klima XD

I zrób jeszcze większe zakupy i targaj to #!$%@? po mieście xd

Ludzie lubią sobie życie utrudniać. Wyjazd z psem do weterynarza to byłaby dwu- trzy godzinna operacja z przesiadkami a nie 20 min w aucie i 20 min w gabinecie xd
  • Odpowiedz
dyskusja z ludźmi bez samochodu jest trochę bez sensu, bo oni nie wiedzą jak to jest wygodne i fajne.


@ojojojjj: Równie dobrze można odbić piłeczkę i powiedzieć, że ludzie z samochodami nie ogarniają, jakim chillem jest jazdą komunikacją miejską. Zamiast patrzyć na drogę i skupiać się na prowadzeniu, możesz sobie wyciągnąć Steam Decka czy jakąś inną konsolkę i pograć całą trasę + czas oczekiwania aż transport się zjawi.
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje: Nie twierdzę, że jest niepotrzebny. To wszystko zależy od danej osoby. Na przykład mając rodzinę z dziećmi ciężko mi sobie wyobrazić nieposiadanie samochodu. Albo gdy prowadzi się jakiś biznes, który wymaga mobilności.

Ale tak naprawdę każdy kto chce mieć auto i ma ku temu możliwości finansowe, niech sobie je ma.

Uważam, że nie powinno utrudniać życia osobom, które mają auta. Choć sam nie mam auta i nie zamierzam posiadać.
  • Odpowiedz
  • 4
Ale potężny wpis.

Komunikacja międzymiastowa w Polsce ssie i dlatego wiele osób nie wyobraża sobie życia bez auta. W ogóle Polska jest w czołówce samochodów per capita w Europie.

Druga sprawa to fakt, że miłośnicy podjeżdżania wszędzie autem zazwyczaj tak używają tego samochodu, że stoi on 90% czasu pod domem bądź miejscem pracy a przebieg jest robiony podczas podjazdu 500m do sklepu xD
  • Odpowiedz
na PKP


@krzaczor93: Następnie spojrzeć na tablicę, gdzie masz +40 minut opóźnienia, bo zima i mróz, lato i upały, jakiś samobój, wypadek i tak dalej ¯\(ツ)/¯ Ja swego czasu jeździłem sporo pociągami i tak 15-30 minut opóźnienia to miałem co 3-4 dni. A jak masz wtedy przesiadkę, to już się robi całkiem ciekawie.
  • Odpowiedz