Wpis z mikrobloga

@Archaniol_bo_rzyga_bryje: A to już zależy gdzie i jak masz zorganizowaną komunikację. Ode mnie samochodem jadę równo godzinę w optymistycznym scenariuszu. Ale alternatywnie mogę podjechać samochodem na PKP, wsiąść w regionalny, dojechać te 3 czy 4 stacje do dworca głównego i przesiąść się w MPK lub w Bolta co zajmuje mi co najwyżej tyle samo a w optymistycznym wariancie nawet mniej. To już wolę dospać sobie pociągu i niech mnie ktoś
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Jak się pracuje w korpo w centrum miasta od 8 do 16, sklep ma pod domem, catering przychodzi w pudełkach, nie ma się hobby ani nie wyjeżdża się poza miasto to faktycznie, nie jest potrzebny.

A no i zapomniałem że trzeba jeszcze lubić przebywanie z menelami, sebiksami i najebusami w komunikacji miejskiej
  • Odpowiedz
@Madridista98: Nie trzeba jak wozisz dupę Boltem albo Freenow.

@skunior: Nie ma ryzyka, nie ma zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz miałem taką sytuację, że coś się popsuło i z godzinę tam siedziałem, ale w firmie mieli na to wywalone i przyjęli z akceptacją.

@Karton_ze_szklem: Wiesz, to zależy. Kiedyś tłukłem się jakimś IC na drugi koniec Polski zawalonym tak, że w przedziale
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje: jak się pracuje na produkcji w charakterze biorobota na 4 brygady to pewnie potrzebny. Jak sobie siedzisz na home office, jedzenie przynoszą, zakupy przynoszą, kawiarnie siłownie pod ręką to samochód służy jedynie do rozrywki a nie życiowej potrzeby
  • Odpowiedz
@Rozklapciocha: Jeżeli siedzisz tylko na osiedlu i okolicach to może i tak. Albo nie szanujesz swojego czasu gdzie dojazd autem to 20 minut a ZTM z przesiadkami godzina.

Już całkiem pomijam aspekt pojechania gdzieś za miasto. Stajesz się przykuty do swojego miejsca zamieszkania w dużej mierze.
  • Odpowiedz
@Archaniol_bo_rzyga_bryje: zawsze mnie #!$%@? ten dysonans gdzie Hans z Berlina czy Pierre z Paryża zarabiajacy po 10k euro na rękę są w stanie spokojnie żyć bez samochodu przez 99% czasu i posiadanie samochodu postrzegają za zbędny wydatek, a jakiś p0lnus mariuszek z garbem #!$%@?ący za 1k euro w fabryce kurzu MUSI BEZWARUNKOWO jezdzić wszedzie swoim blachozłomem bo inaczej straci cenne 5 minut życia na dojście na przystanek
  • Odpowiedz