Wpis z mikrobloga

#it #programowanie #praca #programista15k
Llv 38, czy jest szansa próbować przebranżowić się w IT. Wcześniej robiłem głównie instalacje (praca za granicą), jednak zawsze kręciło mnie programowania i chciałbym zacząć zajmować tym się zawodowo, większość czasu i tak spędzam przy kompie, mam za sobą różne proste projekty embedded na stm32 i rapspi, kiedyś dawno temu zarabiałem kasę na robieniu projektów dla studentów w C++. Sam mam wykształcenie wyższe (elektrotechnika) aktualnie kręci mnie uczenie maszynowe, sieci neuronowe oraz algorytmy genetyczne. Teraz siedzę w małym miasteczku przy południowo-wschodniej granicy i nie wiem gdzie można byłoby spróbować swoich sił w IT.
  • 15
  • Odpowiedz
@pureG: hmm, jakby dobrze sprzedać w CV to co robiłeś dla ludzi w programowaniu jako exp komercyjny, to może by ktoś to kupił, ale jest problem, bo HR patrzą na nazwy firm, w których kandydat pracował i tak ciężko będzie tam trochę napicować w tym CV
  • Odpowiedz
  • 0
@pureG: Znam dwoch, ktorzy przebranzowili sie w wieku 31-32 lata, do tego nie mieli nic wspolnego z zadna inzynieria, a ty masz inz elektrotechniki.
Skoro im sie udalo, nie widze problemu zeby i 38 latkowi sie nie udalo.

Nie sluchaj wykopkow, oni powiedza wszystko zeby zniechecic ludzi.

Nie chce powiedziec, ze nie ma na rynku ageismu, ale jak bedziesz mial umiejetnosci i wiedze to prace znajdziesz. Praca jako elektrotechnik bedzie
  • Odpowiedz
  • 1
@pureG w dzisiejszych czasach , żeby się wbić do IT to trzeba mieć ultra szczęście. Ten kierunek jest tak popularny, że nawet 50-letnia pani Hania pracująca na kasie w Biedronce chce w to wejść, bo slyszala, ze tam sie zarabia 15k miesięcznie. Dodatkowo fakt, ze IT jest teraz najbardziej obleganym kierunkiem studiów, również nie ułatwia sprawy. Jak myślisz, kogo wezmą? Kolesia który ma jasną ścieżkę nauki i jest sprawdzany egzaminami, czy
  • Odpowiedz
@pureG: instalacje elektryczne? Ogólnie sam jestem po elektrotechnice i pracuje w IT - dobrym kierunkiem byłoby pójście w emeded. W mojej opinii idzie się wbić w ten sektor po profilu elektrycznym tylko trzeba szukać firm IT co obsługują sektor elektryczny/energetyczny (tu wiedzą domenowa jest na duży plus)
  • Odpowiedz