Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: 115 koni ? w octavii ważącej 1,3 tony? powodzenia :) btw, na autocentrum.pl nie ma takiego silnika. 1.5TSI ma 150 koni.
mam octavie 2 (2012) 1.6MPI (102km). powiem tak - wyprzedzanie tira na krajówce trzeba planowac tak ze dwa powiaty wczesniej ;)
https://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/porownanie/skoda/octavia/iv/liftback/silnik-benzynowy-1.5-tsi-evo-150km-od-2020/?vs=skoda%2Foctavia%2Fii%2Fhatchback-facelifting%2Fsilnik-benzynowy-1.6-mpi-102km-2008-2013&c1=31519&c2=10871
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Przejdź się po salonach i to nie tylko tych najbliższych, znajomy ze śląska pojechał aż do Warszawy i tam dostał ponad 20 tys lepszą ofertę, tyle że on brał lexa, może w skodzie też idzie coś utargować.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Do jakiego upadku ludzi doprowadziły rządy i władze, że Octavię w średniej konfiguracji mirek nazywa samochodem prezesowskim a samochód kosztuje 145kpln... (°°
  • Odpowiedz
@adrian43: ok, jeszcze jak jeździsz raz czy dwa to nie januszowanie, tu masz rację
Ale znam historię, że chłop się rozkręcił i jeździł między dwoma salonami wielokrotnie (dostał ofertę w A, pojechał z nią do B, wrócił do A z ofertą B, pojechać do B z kontroofertą A itd.). I nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że chłop jeździł między salonami na śląsku i w małopolsce,
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: jak liczysz każdy grosik (i dobrze) to czemu nie pójdziesz np w stronę corolli hybrydowej? Z LPG masz jeżdżenie za ułamek tego co octavia przepali, skrzynia bezstopniowa jest rewelacyjna w mieście i w trasach (może mieć długie przełożenia), w tej kasie już powinieneś dostać przyzwoicie wyposażona corollke
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ile będziesz czekał?

Dwa lata temu byłem w Skodzie, bo się zastanawiałem Superb kombi vs Kodiaq vs Octavia kombi. Powiedzieli, że w salonie mają limity produkcyjne i na Octavię czeka się najdłużej - jakieś 9 miesięcy w wewnętrznej kolejce salonu (mieli chyba 27 sztuk na miesiąc limitu) + około rok oczekiwania na produkcję.

Prawie 2 lata na Skodę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z kolei w
  • Odpowiedz