Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
@markhausen: To szerokie pole do popisu to chyba tylko przy kredycie i leasingu, bo jak brałem w zeszłym roku nowe auto od nich za gotówkę, to traktowali mnie jak plebs i w 10 salonach dostałem max 6% rabatu. Na kredyciarza i leasingowca ślinią się jak głodne psy, a na człowieka z gotówką patrzą z pogardą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz typie. Planujesz samochod klasy gowno za 10 lat i nazywasz skode prezesowskim. To bait czy turbo autyzm? Doslownie niemozliwe.


@Buzdygan666: a ty już umówiłeś się w fabryce w Szwecji z christianem po odbiór swojego koeningsegg jesko? Czy też jeździsz samochodem klasy gówno?

#!$%@? typ się cieszy bo kupuje wymarzone dla niego auto, ma z tego jakąś frajdę to przyjdzie taki Polak i mu to będzie chciał obrzydzić w
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Popie**oli Cię Mirku od obsługi auta za pomocą ekranu. Nawet nastawy klimatyzacji będziesz musiał sobie tam klikać. Zastanów się dobrze, czy warto iść w tym kierunku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Za 144 w benzynie z tym 115Km silnikiem nawet bym nie spojrzał,nie będzie jeżdżił ale za to będzie drogi i będzie chlał. Od 210 tys masz merca c-kombi. Mercedes daje niezłe rabaty a nie dywaniki jak w skodzie bo tygodniowej batalii, BMW 3 kombi diesel tak samo od 210 minus rabat
  • Odpowiedz
Dobrze, że manual. W zeszłym roku przed zakupem nowej Skody obejrzałem tony filmów, a jak się skończyły to oglądałem te z UK, naczytałem się też recenzji. Miałem do wyboru automat ale testujący zgodnie twierdzili, że skrzynia zamula gdy masz dynamicznie wyprzedzić, za późno się zrywa. Nie tylko zresztą przy wyprzedzaniu. W manualu wiadomo, redukcja i kita. Nie wiem tylko czy te 115KM to nie przymało jak na całkiem niemałą bryłę.
  • Odpowiedz
@markhausen: Skoda Octavia, auto prezesa xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Jak mnie bezdomny zobaczy wysiadającego z tego to mnie nawet prezesem nie nazwie.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz na Śląsku często salony są tańsze. Wyślij do kilku a potem wybierz 2 i przerzucają ofertami że salon ten dał tyle a Wy? Może i wiesniactwo niektórzy powiedzą ale dzięki takim zagrywkom wyrwałem prawie 6% zniżki więc w Twoim przypadku 10k z piechota nie chodzi.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: chcesz duży bagażnik, a patrzysz na sedana. Robisz trasy ze stałymi względnie niskimi prędkościami, a szkoda Ci dołożyć do diesla. Aż głupio kupując nowy samochód nie dołożyć jakiegoś małego % ceny za lepszy silnik. A zaraz po zakupie pewnie wywalisz hajs na jakieś głupoty typu oklejenie całego auta w cenie w jakiej mógłbyś całe auto przemalować. Klasycznie u ciebie konfig z dupy.
  • Odpowiedz
  • 0
@klintoniusz: Teraz po liftingu zdaje się, że częściowo powróciły ustawienia za pomocą gałki i przycisków.

@cycaty-fejm Mój maksymalny budżet na dzień dzisiejszy to byłoby 145 tys. Nie 210k, ani 200k, ani 175k, ani nawet 150k. Tylko 145 000 max.

@Pankracy666 Jakby była opcja wziąć 95 KM (de facto 100 KM) ale zapłacić 10 tys. mniej to bym wziął i uważałbym to za optymalne. Więc 115 KM (de facto
  • Odpowiedz