Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
Kto raz pojedzie automatem juz nigdy manuala nie wezmie


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:

Ściślej rzecz biorąc, ktoś, kto lubi skrzynie manualne, nawet nie spojrzy na automaty. Mam cztery auta, dwa z automatem, dwa z manualem. Te z autmatem tylko dlatego mają skrzynie automatyczne, żę w tym modelu skrzynia ręczna po prostu nie występowała (albo dostępna była wyłącznie w wersji na którą mnie nie stać).

Ale zgaduję, że nadworny troll w postaci @Adamfabiarz
  • Odpowiedz
  • 0
@CREATE_USER: Żeby:
a) lepiej się prezentować np. na spotkaniu biznesowym przy giełdzie papierów wartościowych
b) jak zajadę do swojego zakładu, aby robotnkcy widzieli, że prezes przyjechał
c) lepiej wypadać przed duperkami. Myślisz, że większość dupć wie, czy pod maską jest 1.5 TSI czy 2.0 TSI, albo czy to 1.5 TSI ma 115 czy 150 KM? One patrzą wzrokowo na bryłę nadwozoa i kolor.

@kasztan00 Ja będę mieć dokupioną opcję
  • Odpowiedz
auto postanowiłoby mi się rozkraczyć.


@Adamfabiarz: twoje auto zaraz przestanie być nowe i będzie zupełnie normalnie rozkraczne. :) Żeby było tak jak myślisz, musiałbyś wymieniać samochód co 3 lata i 100 tys. km.
Z resztą, jakby nawet, czy nie lepiej raz w roku zaliczyć lawetę i podróżować w komforcie, niż podróżować bez tej lawety ale w dyskomforcie?
  • Odpowiedz
Reflektory LED Basic


@Adamfabiarz: Jeżeli się da, to dopłaciłbym do LEDów matriksowych. To jest game changer, szczególnie jeżeli jeździsz nocami po krajówkach i drobniejszych drogach.
  • Odpowiedz
do listy szczęścia brakuje podgrzewanej kierownicy.


@FACTIS: Nie wiem jak w Skodzie, ale w Audi kłóci się to z:

Lane Assist - asystent pasa
  • Odpowiedz
  • 0
@cochese: 80 - 90% mojej jazdy pozamiejskiej to trasy szybkiego ruchu. Ale dzięki sprawdzę. Choć dopłacić z czego nie będzie raczej, skoro cena Octavii zaczyna się o 125k, a ja mam budżet maksymalny 145k, a mam parę innych rzeczy na liście które koniecznie muszę dobrać.

@DerMitteleuropaer Nie trzeba wymieniać auta co 3 lata / 100 tys. km, jak dba się o auto na bieżąco. Np. olej wymieniam co 8000
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz no ladna Octavia, gratuluje! Masz juz rozmyslony plan wymian oleju oraz dodatkow do niego? A takze nie zapomnij na wymiane chlodnicy i termostatu przy zamianie na LPG (chociaz z tak duzym silnikiem to juz nie powinno sie przegrzewac przy 90kmph).
  • Odpowiedz
Nie trzeba wymieniać auta co 3 lata / 100 tys. km, jak dba się o auto na bieżąco. Np. olej wymieniam co 8000 km. Świece co 30 tys. km.


@Adamfabiarz: No ja o moje 16-letnie auto też dbam i też mnie nie zawiodło. Mam je od 3 lat i przejechałem prawie całą Europę już, najdłuższa trasa póki co 11 tys. km.
  • Odpowiedz
  • 0
@xan_physic: Nic mi się nie przegrzewa przy 90 km/h w Fabii tylko powyżej 120.
Fabią latam zwykle na tempomacie 113-115 w chwilowych porywach do 116-118 na lewym pasie.

A Octavią będę latać głównie 125 na tempomacie. A jak jakaś poważna sprawa niecierpiąca zwłoki to i do 150 polecę (tam gdzie można).

Wymiana oleju standardowo co 8000 km.
  • Odpowiedz