Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: wczoraj sciagnalem kumplowi mercedesa e300de z 300 koniami, 70k przejechane, 2020 z grudnia, chyba full opcja za 31k euro, wiec albo skoda, albo gruz po niemcu dla pana prezesa
  • Odpowiedz
  • 0
@Wybredny_Marian: Wolę mieć lepszą kontrolę na pojazdem. Poza tym automat to 1) do wersji z automatem dochodzi 10 tys. drożej na start, 2) serwisowanie automatu wychodzi drożej (wchodzi kilka razy więcej oleju któru trzeba też 2x częściej zmieniać niż w manualu), 3) naprawa automatu wyjdzie kilka x drożej.

@cibronka Na Fabię miałem czekać ok. 9 miesięcy a wyszła po 5,5.

@munioman Nie mówię Corolli nie. Ale bardziek wizualnie
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: I pomyśleć, że kolega kupił Octavię za 40 00 zł jakieś 10 lat temu. Może świat strasznie zdrożał od tego czasu, Polska szczególnie ale chociaż nasze pensje nie nadążają rosnąć tak szybko.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: bardzo mi przykro, niestety, pan prezes, bedzie musial przekonac, moze napisem na boku auta, o prestizu swojego wozu, innych uztkownikow drogi. Najlepiej ofoliowac na drzwiach wielki napis ile skoda kosztowala, wtedy czesc ludzi zrozumie jak prestizowa stala sie skoda (skoro droga to prestizowa), skutkiem ubocznym jest ze czesc pomysli ze prezes to debil, ktory placi za kure na masce tyle forsy xD na szczescie nie ma sie co przejmowac,
  • Odpowiedz
wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km


@Adamfabiarz: Dlaczego jeżdżąc tak dużo chcesz się męczyć z tak mało komfortowym autem?
Jakbym robił takie przebiegi to bym wolał coś wygodnego, oczywiście nie musi być nowe z salonu. Tak, możliwe że naprawy wyjdą 10 tys. rocznie. Trudno, mój komfort jest ważniejszy od tych pieniędzy. Stare volvo > nowa fabia.
Męczysz się żeby zabrać te pieniądze do grobu?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: tak czy srak - do tej budy mniej niz 120 kunia to jest wg mnie lipton. moja ma co prawda tylko 102, ale jest 100 kilo lżejsza. do wożenia wkoło komina ok, ale w trasie troche brakuje żeby wyprzedzić jakąś zawalidroge na krajówce. just sayin...
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ja mam od roku Scalę i wkurzają mnie te wszystkie chromowanie elementy, jak jest słońce to razi po oczach bo kierownica klamki, dźwignia skrzyni itp. Sa bez sensu pokryte tym chromowaniem. Też spotkałeś się z tym problemem?
  • Odpowiedz
  • 0
@DerMitteleuropaer: Nowa Fabia > stare auto premium.

Jeden z powodów czemu zamieniłem stare 19-letnie auto którego byłem 5-tym właścicielem na nowe salonowe jest to, że nie mam czasu na to by mi auto stało po warsztatach.
Ja mam w każdej chwili mieć auto gotowe - odpalam i jadę. A jak robię jakieś serwisy typu wymiana oleju, świec, to w dogodnym dla siebie terminie, gdy mam wolne okienko, a nie gdy auto postanowiłoby mi się rozkraczyć.

@fooczak Są takie rzeczy jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Adamfabiarz To już lepiej corolle combi hybrid. Masz mocniejszy silnik, automat, praktyczniejszy niż sedan. Do tego hybryda Toyoty to technologia nowocześniejsza niż konwencjonalny silnik Volkswagena.
  • Odpowiedz
  • 0
@rvva1: Ok, przeanalizuję. Toyocie nie mówię nie.

@CREATE_USER Jest kilka różnych wypadowych czynników. Po prostu muszę mieć bagażnik min. 500 L a najlepiej >525. Octavia w liftbacku masz już równe 600 L. W kombi ma 640 L (+ więcej miejsca u góry). Ale 600 L mnie kompletnie urządza.

Natomiast tak mi się wydaje, że dla prezesa to lepiej podchodzi sedan czy sedanopodobny liftback i taka elegancka a zarazem usportowiona
  • Odpowiedz