Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
  • 0
@DerMitteleuropaer: No to fajnie. Ale ja minimalizuję ryzyko jak się da. Chcę mieć 99,9% pewność, że odpalę i pojadę, gdy sytuacja tego wymaga. To jest dla mnie ważniejsze, niż jak bardzo auto jest lub nie jest premium.
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: No to jeśli porównujesz skodę do mercedesa i nie widzisz różnicy no to ja niestety kończę dyskusję. Może rzeczywiście octavia to prezesowskie auto. W reklamie dacii też jest "po co przepłacać" , bo nie widać różnicy, a właściciele salonów widzą różnicę i nie jeżdżą daciami
  • Odpowiedz
@cycaty-fejm porownywalem kodiaqa i tak w srodku nie widze tej klasy premium, powirm wiecej w baicu 7 sa te same manetki co w mercu :) nie mowie o S klasie no bo tam faktycznie widac roznice ale A klasa wyglada jak sredniak E klasa tez nie powala z wnetrza, inny znajomy ma cx 90. Skonczyly sie te czasy ze premium wygladalo jak premium. Materialy wszedzie te same piano black etc. Systemy
  • Odpowiedz
  • 0
@DerMitteleuropaer: Dla mnie jest bardzo wygodnym w porównaniu z poprzednimi używanymi autami jakie miałem. Przejeżdżam Fabią 1000 km i wychodzę rześki, wypoczęty, gotowy do działania.
A w przyszłości jazda Octavią to już w ogóle będzie klasa sama w sobie.
  • Odpowiedz
@kasztan00: w sumie. Te #!$%@? z tymi lagami, ale wiesz, że one są po to aby obejść obostrzenia klimatyczne. Czas wydalania spalin liczy się od wciśnięcia gazu a dzięki temu oni mają 1 sekundę więcej na syf z rury :D
  • Odpowiedz
Te #!$%@? z tymi lagami, ale wiesz, że one są po to aby obejść obostrzenia klimatyczne. Czas wydalania spalin liczy się od wciśnięcia gazu a dzięki temu oni mają 1 sekundę więcej na syf z rury :D


@Wybredny_Marian:

Wiem. Ale niezależnie od przyczyny, tymi autami się po prostu nie da jeździć. Miałem nieprzyjemność jeździć przez krótką chwilę służbowym Passatem i zastępczą Octavią, którą mi dali za moje auto, bo musiało
  • Odpowiedz