Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
  • 0
@Mihaueck: To źle automatycznie przeglądarka mi przetłumaczyła, bo zapomniałem wyłączyć. Tam po polsku chyba jest napisane że skrzynia 6 biegów.

@rafau16 Aha nawet nie zwróciłem uwagi, że to jest w wyposażeniu. Jestem przyzwyczajony do ładowania przez usb. Szkoda że nie ma niższej opcji wyposażenia do wyboru, bo z paru rzeczy pewnie nie będę zbytnio korzystać, a tak może jakaś opcja access po doposażeniu przeze mnie przez własnoręcznie dobrane dodatki
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz nie wiem czy to zależy od szczęścia czy dbania o auto ale tak patrząc po znajomych co sprzedawali 8-4 letnie doposażone w elektronikę samochody to raczej nic im się nie sypało, więc raczej nie masz co się martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@markhausen: Januszowo niejanuszowo, jestem machiawelistą, jedyne co się liczy to efekt finalny. Dziękuję za podpowiedź.

@zzbkk W Niemczech nie będzie taniej, bo tam jeszcze doliczają kwotę za przywóz auta z fabryki do salonu. Natomiast może wyjść taniej w Czechach lub Słowacji, ale to też zależnie od kursu.

Jak coś odpowiednikiem Octavii jest Karoq. Przy czym trzeba się liczyć z o kilkadziesiąt litrów mniejszym bagażnikiem.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: ściągnij sobie cenniki jak największej ilości samochodów,

Dla samego bagażnika wystarczy fabia kombi, ewentualnie któraś Dacia. To naprawdę fajne samochody w przeliczeniu na ilość oferowanego miejsca są bardzo konkurencyjne.
  • Odpowiedz
Mirko w pełnej krasie.

Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat.


I #!$%@?, oni typowi doradzają
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Mirku, zrób tak jak radzą koledzy i wyceń w innych salonach. Jak kupowałem 2 lata temu Superba, to wszedłem na stronę Skody, skopiowałem wszystkie adresy e-mail salonów i wysłałem zapytanie z pdf z konfiguracją jaka mnie interesowała. Był to okres, że w ogóle nie było aut i nie dawali w ogóle zniżek. A jeden salon jakieś 150km od mojego miejsca zamieszkania dał chyba 15k rabatu finalnie, gdzie większość salonów
  • Odpowiedz
Co z ludźmi jest nie tak że jak już mają na nowe auto to plan polega na trzymaniu go 20lat, to jest kompletnie bez sensu. Najsensowniej wydaje się zmienić po 3-5 latach, gdzie jeszcze jeszcze jego wartość jest stosunkowo wysoka, a jak uda się zsynchronizować z nowymi normami przy których zawsze są podwyżki to już w ogóle mega.
  • Odpowiedz
Położysz jakikolwiek telefon to nie dość, że się zagotuje w 5 minut to w dodatku przez ten czas naładuje 1%. Sprawdzone w S3 i VW Caravelle. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@rafau16: ciekawe. Osobiście nie korzystałem z indukcji akurat w samochodzie, ale z samych ładowarek indukcyjnych oraz urządzeń które można tak ładować to już 5 lat i nigdy nie trafiłem na problem o którym piszesz.

Ogólnie tu nie ma jakiejś filozofi masz kółko z miedzi w zwojach i tyle. Nie da się tego
  • Odpowiedz
  • 0
@kuncfot: Mam obecnie 2-letnią Fabię III Kombi. Jedna z ostatnich wyprodukowanych 1000 sztuk Fabii w kombi. W nowej IV generacji zrezygnowali z kombi.

@Guisantes Ja na pewno nie kupię nowego modelu szybciej niż obecnie nie nabiję co najmniej 400 tys., bo nie po to kupiłem nowe auto aby co 2 lata zmieniać. Na razie w 2 lata nabite 80 tys. km, więc nowego szybciej niż za 6-8 lat nie kupię (nie przewiduję bym jeździł mniej jak 40 tys. km rocznie, ale także na pewno nie przekroczę 50 tys. km rocznie przebiegu).

@Palladyn400 Nie na moją kieszeń taka limuzyna prezydencka /
  • Odpowiedz