Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
ciekawe. Osobiście nie korzystałem z indukcji akurat w samochodzie, ale z samych ładowarek indukcyjnych oraz urządzeń które można tak ładować to już 5 lat i nigdy nie trafiłem na problem o którym piszesz.


@r5678: Również od kilku lat przeważnie tak ładuje swoje telefony i mam albo przewineło mi się kilka modeli ładowarek. Mam obecnie ładowarke Ankera z której jestem bardzo zadowolony i na której S7, S20, iphone14 nie grzeją się
  • Odpowiedz
  • 0
@Piotropatra: No 10 tys. piechotą nie chodzi. Za tyle to mam jedzenia i białka na cały rok.

@CREATE_USER Zaraz po wyjeździe z salonu montaż lpg za ok. 6 tys. i konserwacja podwozia za 2 tys. No i taką limuzynę to wypada ubezpieczyć auto-casco.

@harrame No tak. Z jednej strony żałowałem że nie mam 6-ki. Z drugiej strony to ta 5-ka i tak sama w sobie jest nadbiegiem, więc gdybym miał 6-kę to na każdym pagórku musiałbym i tak redukować, by
  • Odpowiedz
@CREATE_USER:

chcesz duży bagażnik, a patrzysz na sedana.

przecież to auto dla prezesa więc musi być prestiżowym sedanem tj. limuzyną. kombi to sobie może jeździć przedstawiciel handlowy.
  • Odpowiedz
typie. Planujesz samochod klasy gowno za 10 lat i nazywasz skode prezesowskim. To bait czy turbo autyzm? Doslownie niemozliwe.


@Buzdygan666: Adam jest naszym specjalnym płatkiem sniegu i za to go kochamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chcesz duży bagażnik, a patrzysz na sedana


@CREATE_USER: Octavia to nie jest sedan, tylko liftback. Wygląda jak sedan, a jednak klapa podnosi się cała z szybą a to diametralnie wpływa na komfort załadunku jak i pojemność. Znam ludzi którzy potrafią lodówkę 1,8m przewieść w Octavii.
  • Odpowiedz
Kolor Czarny Magic Metalizowany

2650 zł


@Adamfabiarz: Weź jakiś normlany kolorek a nie smutne czarne auto. Ja dopłaciłem do racing blue i nie żałuję jak staję na parkingu obok czarnego/szarego
  • Odpowiedz