Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
Sam chciałem octavie albo proceeda ale octavie wybił mi z głowy przedstawiciel obsługujący naszą firmę, zmienili flotę na octavie i 1/4 stoi w serwisie. Znajomy w nowym superb po tygodniu od odbioru musiał oddawać hamulce na serwis. Zależy jaki egzemplarz się trafi pewnie. Inny znajomy wziął superba pokazowego z 4k km nalotu i nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz
#!$%@? typ się cieszy bo kupuje wymarzone dla niego auto, ma z tego jakąś frajdę to przyjdzie taki Polak i mu to będzie chciał obrzydzić w imię czego? Czym ci zawinił że jesteś burakiem do ludzi?


@PiersiowkaPelnaZiol:
Ludzie mają bekę bo typ niczego nie kupuje tylko planuje jakie by może kupił za kilka lat jak fabie zajeździ na amen, a niektórzy mu już doradzają jak negocjować i co doposażyć.

Na
  • Odpowiedz
Nawet nastawy klimatyzacji będziesz musiał sobie tam klikać


@klintoniusz: a to dzisiaj nie ustawia się klimatyzacji raz na te 19-21 stopni i tak jeździ cały rok, a komputer sam wie, kiedy trzeba grzać/chłodzić?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: 145k za 115KM w patyku? WAGa już całkiem pogięło. Weź sobie KIA Ceed: dostaniesz za tą samą cenę FULL opcję GT w kombi z automatem i 160KM.
  • Odpowiedz