Wpis z mikrobloga

Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika min. 500 L, a optymalnie >525 L.

Wyszło 144 750 zł za optymalną dla mnie konfigurację. Na razie nie ma to większego znaczenia, bo kupię kolejne auto albo jak pierw wyjadę Fabię Kombi do 500 tys. km (na razie przebieg 84 tys. km po 25 miesiącach) lub ewentualnie wcześniej uda mi się stać potężnym CEO, ale to też zajmie parę lat. Więc cena jeszcze się zmieni za kolejne parę lat, albo i za ok. 10 lat. Ale chcę mieć porównanie jak cena się zmieniała w stosunku do inflacji, zarobków, itp.
Na tą chwilę Octavia wychodzi 2x drożej niż dałem za aktualne auto w 2022 (68 tys. = wg wartości pieniądza na 2024 byłoby to 72,5 tys.). Więc taka Octavia to już naprawdę będzie takim prezesowskim autem do trzymania przeze mnie przez kolejne 20 lat.

Opcje wybrane do auta w linku oraz w 2 komentarzach pod wpisem

https://cc.skoda-auto.com/pol/pl-PL/summary-scenic?activePage=summary&color=1Z1Z&configurationId=C9BJXHH6&extraEquipments=GPFAPFA%7CGPFCPFC%7CGPJ3PJ3%7CGPKSPKS%7CGPL7PL7%7CGWD3WD3%7CMASE6XK%7CMESI7W7%7CMSAB6C4%7CMSSHVW5%7CMHEW8M1&id=POL%3Bskoda%3B2025%3BPV3DA5%3B0%3BMASGEB1%5CGYOKYOK%3Bmda20240703105440%3Bpl-PL%3B%3B63009%3B63009&interior=DE&modifiedPages=colors%7Cwheels%7Cengines%7Cextraequipments&snapshotVersion=4b265595-725c-474e-8a87-ec662eb0bd73&trimline=PVD%7CSelection6300963009&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

#samochody #motoryzacja #octavia #skoda #vagboners #zakupauta #zakupy #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - Jednak kolejne auto Octavia, a nie Scala, bo nie dam rady bez bagażnika...

źródło: skoda-octavia

Pobierz
  • 170
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz dobry wybór. Ale pamiętaj by w salonie się targować. Powiem wprost, mam w rodzinę sprzedawcę i mają w Skodzie dość szerokie pole popisu by spuścić z marż. Myślę, że przy dobrych wiatrach byś mógł spuścić o dużą część kwoty którą napisałeś że wydasz na wyposażenie dodatkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nigdy nie kupujcie samochodu w cenie cennikowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zoltrix__: Przejechałem ok. 150 km osobówką w automacie z tego 50 km po mieście. A tak to 4 z 5 ciężarówek jakimi jeździłem były w automacie i tymi 4 przejechałem tak z 200 tys. km. I wkrótce wyprodukuje mi się tir (Scania G370), to ona będzie w automacie.

@markhausen @Parmenides69 Na Fabię dostałem tylko 300 zł rabatu (zaokrąglenie w dół) i 2x komplety dywaników (welurowe + gumowe) +
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz że też nikt nie zauważył, że śmieszki że skody piszą, że 1.5 tsi to silnik 6 cylindrowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak jak koledzy piszą, bez sensu z manualem za te pieniądze. Utnij nieco dodatków a dodaj dsg.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz te indukcyjne ładowarki niestety są średnie w grupie VAG. Położysz jakikolwiek telefon to nie dość, że się zagotuje w 5 minut to w dodatku przez ten czas naładuje 1%. Sprawdzone w S3 i VW Caravelle. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@FreeRiderr: Ok. Dla 10 tys. różnicy to mogę pojechać kupić nawet w którymś sąsiednim kraju. Będę próbować.

@open_or_die No to i tak będę miał postęp, bo skrzynia 6 biegów.
A nawet jako prezes sporej firmy budżetu z gumy nie będę mieć i nie zamierzam wydać więcej jak dwukrotności środków jakie wydałem na Fabię (po uwzględnieniu inflacji, czyli jakbym kupował w 2024 to max byłoby 68k × inflacja x 2
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: zawsze możesz pojechać trochę januszowo, tj. wziąć ofertę i pojechać z nią do drugiego dealera z prośbą o tańszą wycenę ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do Fabii, to mało ci spuścili. Cóż też zależy od sprzedawcy, jednym zależy na utargu z jednego samochodu, innemu na wyrobieniu norm sprzedaży w ilości sztuk (z tego czasem jest lepsza premia).
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz fajny wybór też był tak zrobił, stosunek jakości tych aut do ceny jest dobry. Zastanawiam się nad sprzedażą dwóch octavii starszych i zakupu takiej nowej jednej ale żona chce SUVa... XD
A nie myślałeś by kupić w salonie u Niemca? Nie będzie taniej?
  • Odpowiedz