Wpis z mikrobloga

  • 0
Problem może nie, ale nie chce przepłacać ;) Najbardziej mnie ta zmywarka zastanawia. Mieszane opinie krążą po necie o zmywarkach elektroluxa.
  • Odpowiedz
@Hubi_1: płytę mam EIV734 - super, a te 10 cm więcej daje fajne ułożenie pól - rozważ u siebie, polecam.
Lodówka BeSpoke - trochę słabo wykonana w środku i panele drogie (600 zł za oba), ale chłodzi bardzo dobrze i zużywa odrobinę więcej tylko niż deklarowane przez producenta. Mam klasę B z bodajże 134 kWh i zużywa ok. 150 kWh rocznie. Rozważ update do wyższej klasy, bo prąd będzie coraz droższy
  • Odpowiedz
@Hubi_1: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lodowka-samsung-rb38c607ab1-no-frost-203cm-grafitowa-stal
A ta?
Nie wiem, porównaj różne opcje w różnych sklepach, nie jestem na bieżąco. Mi się nie opłacało dopłacać do A względem B, ale nic niżej bym nie kupił. Dziś prąd kosztuje mnie ok. 1 zł/kWh brutto, a co będzie za 3 lata to nie wiem, ale taniej nie będzie.
O ile lodówka będzie jeszcze działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hubi_1: co do zmywarki, zmniejszyłbym dowolną szafkę żeby móc dać 60 cm - tak zrobiłem, nie żałuję. Przesiadka z kiepskiej 45 cm Amica na 60 cm Electrolux to przeskok o 3 klasy.
A podświetlenie zmywarki to opcja, która mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyła, nie sądziłem, że tak przydatne.
  • Odpowiedz
@Hubi_1 przeskok między sprzętami to jedno.
Ale tak, chodzi głównie o 45 a 60. Rzadko kiedy wsad to idealny komplet 6 talerzy + 6 talerzy + 6 kubków tylko zazwyczaj jakiś mix, a to już się tak dobrze nie mieści do wąskiej zmywarki. Dlatego polecam większą. Stolarz namawiał na małą, wziąłem dużą i nie żałuję ani przez moment, a jest na 2 osoby tylko.

Cichsza praca czy lepiej wykonane wnętrze to kolejne
  • Odpowiedz
Mieszane opinie krążą po necie o zmywarkach elektroluxa.


@Hubi_1: to wszystko zależy pewnie gdzie szukasz informacji. Na yt jest sporo prezentacji urządzeń agd (popatrz sobie m.in. na kanał na yt piekarnikiparowe). Bosch trochę osiadł na laurach i odcina kupony z dawnej marki, to już nie to co kiedyś, wszędzie szukają oszczędności. Elektrolux jak najbardziej trzyma poziom na naszym rynku, możesz popatrzeć ewentualnie na AEG (to też marka Electroluxa tylko taka niby
  • Odpowiedz
@Hubi_1: jeszcze jedna kwestia co do okapu. To jest urządzenie, które zazwyczaj generuje najwięcej hałasu w mieszkaniu, warto dołożyć tutaj parę zł na coś porządnego. Popatrz sobie na okapy falmec, ewentualnie globalo. Dużo większa wydajność i niższy poziom hałasu. (tak są droższe, ale i też lepiej wykonane i wytłumione)

Czy faktycznie potrzebujesz okap 90cm do płyty 60? Jak masz możliwość to wybierz płytę 70, te 10 cm robi dużą różnicę jak
  • Odpowiedz
@Hubi_1: ja do siebie mam wybrany ELECTROLUX EOE7P31Z, też jestem na etapie wybierania sprzętu do wykańczania, więc nie mam jeszcze z nim doświadczenia, ale po wielu godzinach/dniach spędzonych nad szukaniem, taki mi został na polu bitwy ;)
  • Odpowiedz