Wpis z mikrobloga

  • 0
Problem może nie, ale nie chce przepłacać ;) Najbardziej mnie ta zmywarka zastanawia. Mieszane opinie krążą po necie o zmywarkach elektroluxa.
  • Odpowiedz
@Hubi_1: płytę mam EIV734 - super, a te 10 cm więcej daje fajne ułożenie pól - rozważ u siebie, polecam.
Lodówka BeSpoke - trochę słabo wykonana w środku i panele drogie (600 zł za oba), ale chłodzi bardzo dobrze i zużywa odrobinę więcej tylko niż deklarowane przez producenta. Mam klasę B z bodajże 134 kWh i zużywa ok. 150 kWh rocznie. Rozważ update do wyższej klasy, bo prąd będzie coraz
  • Odpowiedz
@Hubi_1: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lodowka-samsung-rb38c607ab1-no-frost-203cm-grafitowa-stal
A ta?
Nie wiem, porównaj różne opcje w różnych sklepach, nie jestem na bieżąco. Mi się nie opłacało dopłacać do A względem B, ale nic niżej bym nie kupił. Dziś prąd kosztuje mnie ok. 1 zł/kWh brutto, a co będzie za 3 lata to nie wiem, ale taniej nie będzie.
O ile lodówka będzie jeszcze działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Hubi_1: co do zmywarki, zmniejszyłbym dowolną szafkę żeby móc dać 60 cm - tak zrobiłem, nie żałuję. Przesiadka z kiepskiej 45 cm Amica na 60 cm Electrolux to przeskok o 3 klasy.
A podświetlenie zmywarki to opcja, która mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyła, nie sądziłem, że tak przydatne.
  • Odpowiedz
@Hubi_1 przeskok między sprzętami to jedno.
Ale tak, chodzi głównie o 45 a 60. Rzadko kiedy wsad to idealny komplet 6 talerzy + 6 talerzy + 6 kubków tylko zazwyczaj jakiś mix, a to już się tak dobrze nie mieści do wąskiej zmywarki. Dlatego polecam większą. Stolarz namawiał na małą, wziąłem dużą i nie żałuję ani przez moment, a jest na 2 osoby tylko.

Cichsza praca czy lepiej wykonane wnętrze to
  • Odpowiedz
Mieszane opinie krążą po necie o zmywarkach elektroluxa.


@Hubi_1: to wszystko zależy pewnie gdzie szukasz informacji. Na yt jest sporo prezentacji urządzeń agd (popatrz sobie m.in. na kanał na yt piekarnikiparowe). Bosch trochę osiadł na laurach i odcina kupony z dawnej marki, to już nie to co kiedyś, wszędzie szukają oszczędności. Elektrolux jak najbardziej trzyma poziom na naszym rynku, możesz popatrzeć ewentualnie na AEG (to też marka Electroluxa tylko taka
  • Odpowiedz
@Hubi_1: jeszcze jedna kwestia co do okapu. To jest urządzenie, które zazwyczaj generuje najwięcej hałasu w mieszkaniu, warto dołożyć tutaj parę zł na coś porządnego. Popatrz sobie na okapy falmec, ewentualnie globalo. Dużo większa wydajność i niższy poziom hałasu. (tak są droższe, ale i też lepiej wykonane i wytłumione)

Czy faktycznie potrzebujesz okap 90cm do płyty 60? Jak masz możliwość to wybierz płytę 70, te 10 cm robi dużą różnicę
  • Odpowiedz
@Hubi_1: ja do siebie mam wybrany ELECTROLUX EOE7P31Z, też jestem na etapie wybierania sprzętu do wykańczania, więc nie mam jeszcze z nim doświadczenia, ale po wielu godzinach/dniach spędzonych nad szukaniem, taki mi został na polu bitwy ;)
  • Odpowiedz