Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, co się odwala z #autobusy miejskimi ostatnich parę miesięcy??

W poziomie niepoprawnej jazdy, pośpiechu i agresji drogowej przegonili #audi i stare #gruz #bmw . Chyba zatrudniają kierowców autobusów naprawdę z łapanki i z prawem jazdy znalezionym w czipsach. Naprawdę. Do szeregu wykroczeń jak jazda na palącym się od 2 sekund czerwonym, siedzeniem na zderzaku, trąbieniem bez ostrzegawczego powodu, zjazd z ronda z wewnętrznego pasa, dzisiaj doszło dwukrotne przekroczenie podwójnej ciągłej.

Przynajmniej takie wrażenia mam ze #szczecin i #poznan gdzie jeżdżę notorycznie. W #krakow tego (jeszcze) nie zauważyłem, ale tam jeżdżę nieco mniej ( Szczecin 400 - 800 km miesięcznie, Poznań 400 - 800 km kwartalnie, Kraków 200-400 km kwartalnie).

A jak w innych miastach? Pytam bo np. w #gorzowwielkopolski #lubuskie jeżdżę okazjonalnie 100 - 150 km kwartalnie, a w pozostałych miastach jeszcze mniej - do 100 km kwartalnie - półrocznie ( #wroclaw #katowice #zielonagora #warszawa #rzeszow ), lub kilkadziesiąt km rocznie ( #gdansk #trojmiasto , #lublin , #lodz ) lub raz na ruski rok / prawie wcale ( #bydgoszcz #torun #opole #bialystok #olsztyn #kielce ), a jestem ciekaw czy to zjawisko ogólnokrajowe.

Praktycznie nie jeżdżę #komunikacjamiejska , ale podejrzewam, że pasażerowie muszą mieć niezły roller coaster.

P.S. Jeśli także to zauważyłeś/aś plusuj dla zasięgu.

#polskiedrogi #stopcham #kiciochpyta #patologiazmiasta
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adamfabiarz w Poznaniu masz dużo pracowników (kierowców) z Azji. Szczególnie na autobusach.
Inne nawyki jazdy itd.

Żeby nie było nie mówię że to złe. Szacun że przyjeżdżają do naszego kraju i chcą pracować. Takich imigrantów to mogą przyjmować nie mam nic przeciwko
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Miałem podobne obserwacje, potem zacząłem zwracać uwagę kto siedzi za kierownicą: zamiast wąsatych panów o jasnej karnacji, pojawili się równie wąsaci panowie o ciemnej karnacji i kobiety rożnego umaszczenia. Obserwacja z kilku miast w Lubuskim.
  • Odpowiedz
Chyba zatrudniają kierowców autobusów naprawdę z łapanki i z prawem jazdy znalezionym w czipsach


@Adamfabiarz: Bo nikt normalny nie chce pracować w miejskim autobusie gdy na turystyce zorganizowanej dostaniesz z 2-3x wyższą pensję bez problemu wożąc wycieczki po różnych Medjugoriach na kiju. A na zachodzie to już w ogóle możesz dostać po 300€ dniówki i w 1-2 miesiące zarobić roczną pensję z ZTM xD

Także to co się dzieje w
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Zjazd z ronda z wewnętrznego pasa nie jest wykroczeniem. Trzeba ustąpić pierwszeństwa jadącym zewnętrznym pasem. Mało tego, na rondzie można nawet wyprzedzać . W Rzeszowie problemem są kierowcy notorycznie blokujący lewy pas. Jadą wolno cały czas lewym pasem bo np za 3 km mają skręt w lewo
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: A na zachodzie to już w ogóle możesz dostać po 300€ dniówki i w 1-2 miesiące zarobić roczną pensję z ZTM xD


@PfefferWerfer: no, "na zachodzie" to jak wychodzi się z domu to już wręczają banknot o nominale 100 EUR.
A w rzeczywistości sprawdzam sobie w Brukseli ile zarabia kierowca autobusa tutejszego ZTM,
1650 EUR netto (wartość z 2020), więc powiedzmy 2000 EUR netto obecnie.
Źródło: https://www.jobat.be/fr/art/quel-est-le-salaire-dun-chauffeur-de-bus-a-la-stib-3
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz w Szczecinie ciągle do portu jeżdżę z jakimiś arabami jako kierowcami, po polsku nie gadają ale jeżdżą ok, pozatym bardzo dużo pracowników portowych jest teraz o trochę ciemniejszej karnacji
  • Odpowiedz
co się odwala z #autobusy miejskimi ostatnich parę miesięcy??


@Adamfabiarz: we Wrocławiu mamy to już od dawna i dzieje się tak dlatego, że mają przyzwolenie od przełożonych. Kilkukrotnie zgłaszałem takiego oszołoma to za każdym razem dostawałem identyczną zwrotkę "kamery w pojeździe nie działały, więc nie mamy jak zweryfikować wykroczenia, ale kierowca został upomniany". Po którymś razie się w-------m i pytam czy cokolwiek w tym pojeździe działa, jak nawet
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: w Częstochowie tez widać jakąś dzicz, ale u nas nie zauważyłem zeby jeździl ludzie z it tech support. Jedynie sporo babeczek za kierownicą, ale te akurat nigdy przy mnie nic nie o------y, także złego słowa o nich powiedzieć nie mogę xD
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: co boli dupka jak autobus się wepchnie albo zatrąbi? Ale jak samochodziarze stoją na bus pasie blokując go to jest spoko bo ja tylko do świateł ( ͡ ͜ʖ ͡)

Miasto źle ogarnęło temat zwalając całą odpowiedzialność na kierowców więc ci nie mają wyboru. Bez łamania przepisów nie da się w miarę trzymać rozkładu. Ja jako pasażer się z tego cieszę bo przynajmniej ten
  • Odpowiedz