Wpis z mikrobloga

@GoldenStyle: to jest klasyk, zwłaszcza jak o zastępowaniu programistów, mówią jacyś ludzie po jakichś studiach MBA na collegium humanum co projektu IT, przy którym pracuje więcej niż 5 osób na oczy nie widzieli
  • Odpowiedz
@GoldenStyle: nie mogę się doczekać aż te całe AI zdechnie jak inne marketingowe gówno, będzie co najwyżej doradzało jaką mielonke wybrać w mcdonaldzie a i tak ludzie będą tym gardzić
  • Odpowiedz
to jest klasyk, zwłaszcza jak o zastępowaniu programistów, mówią jacyś ludzie po jakichś studiach MBA na collegium humanum co projektu IT, przy którym pracuje więcej niż 5 osób na oczy nie widzieli


@Defined: no i widzisz, ty klepiesz kod za 3k dolcow. a oni nawijaja makaron na uszy za 3000k. i kto tu jest glupi
  • Odpowiedz
@Tang0: dlaczego miało by zdechnąć? Moim zdaniem to będzie świetne narzędzie do diagnostyki.
Sam jako programista nie korzystam jakoś szczególnie do szukania rozwiązań w pracy, bo z reguły powtarzalne rzeczy już są w kodzie.
Za to trochę zacząłem się uczyć języka hiszpańskiego i chatgpt pomaga mi np. jak sobie patrzę na jakiś czasownik i szukam bezokolicznika.
Generalnie też ma to jakąś przestrzeń w grach do generowania rozmów przechodniów.
Pewnie też
  • Odpowiedz
@kill15you: jak narazie AI jest wielkim zagrożeniem dla prywatności bo twórcy doskonale wiedzą, że przeskok który się dokonał w ostatnich latach nagle wyhamował i ludzie tracą tym zainteresowanie - muzyka z AI to żart, sztuka z AI to żart, rozmowa na czatbotach z AI to żart, programowanie z AI to żart. Teraz żeby rozwój tego syfu się nie zatrzymał całkowicie firmy technologiczne decydują się zaryzykować podglądanie i kradzież absolutnie wszystkiego
  • Odpowiedz
@Defined: no ogólnie zastępowanie ludzi i automatyzacja to tylko mokry sen, porządne wdrożenie automatyzacji, które w efekcie miałoby zmniejszyć ilość etatów, kosztowałoby tyle że tylko niektórym firmom by się opłacało. I trwałoby 5 lat co najmniej.
  • Odpowiedz