Wpis z mikrobloga

DAX Futures – DAX potrafi długo dryfować

Górny cień miesięcznej świecy, wychodzący ponad poprzednie i tworzący nowe maksimum z zamknięciem poniżej wcześniejszego szczytu, to układ jednoznacznie potwierdzający hamowanie i brak zdecydowania co do kierunku. Patrząc na historię, to z podobnych konfiguracji kurs wybija się najwcześniej po kolejnych 2 miesiącach, choć były też dłuższe układy.

W takich zestawieniach łatwiej w przeszłości znaleźć konsolidacje szczytowe niż kontynuacyjne. Wybicia oczywiście jeszcze nie ma, a na teraz ramy horyzontu wydają się jasne: dolna w okolicy 17600 i górna przy 19k.

Tygodniówka z kolejnym słabym korpusem i cieniami łamiącymi maksy i minima poprzedniego tygodnia. Wyłamania bez znacznej kontynuacji, więc nadal w mocy konsolidacyjny charakter ruchu. Ciekawe jest jednak miejsce odbicia z poziomu kwietniowych oporów oraz zamknięcie handlu powyżej połowy popytowej świecy z początku maja. Być może to baza pod mocniejsze odreagowanie po określeniu dolnej ramy konsolidacji i ruch z próbą wyznaczenia górnej granicy trendu bocznego.

Pod taki scenariusz ustawię zlecenie bazując na dziennym. L po 18585, czyli mniej więcej w połowie piątkowej świecy, SL 18505, TP 18860. Jeśli poniedziałkowy handel zacznie się poniżej 18600, to zagrywkę odpuszczę. Gdyby jakimś cudem rynek doszedł do TP, to postaram się wstrzelić w revers na tym poziomie. Na innego shorta pomysłów dziś brak, ale w grze kierunkowej raczej intra poniżej 18600.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem trzy zamknięte transakcje na których zarobiłem +74,5 punkt. Próby L bazujące na ostatnim wpisie skończyły na BE, a zysk złapałem w trakcie środowego spadku.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca 7 kwietnia 14 kwietnia 21 kwietnia 28 kwietnia 5 maja 12 maja 17 maja 26 maja
DJ007 - DAX Futures – DAX potrafi długo dryfować

Górny cień miesięcznej świecy, wych...

źródło: DAX_FUT-02-06-2024_multi

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
na jakiej dźwigni?

@richr: Graj na jakiej chcesz. Ja zwykle jestem w okolicy ~3:1, maks 10:1. Dźwignia liczona jako ekspozycja netto/kapitał na rachunku, a nie tak jak parametryzuje sztywno broker.
  • Odpowiedz
  • 0
a czemu na takiej a nie np 1:100?

@richr: Nie wiem czy to trolowanie czy serio pytanie. Na 1:100 oznaczałoby, że robię ekspozycję 1000zł na rachunku mającym 100k pln.
A jeśli chodziło o 100:1, to ruch instrumentu bazowego o 0,5% robi obsuwę 50%, czyli obecnie po straconych 94 punktach z lewarem 100:1 byłby koniec zabawy.
  • Odpowiedz
@DJ007: zakładanie że coś się wydarzy jest najgorszym scenariuszem.

Przypomnij sobie ruch do góry z 09.23 do 04.24.
Wszyscy krzyczeli że kryzys.

Inflacja poleciała w kosmos a z nią ceny. Popatrz na mieszkania itp. w Europie. Nie będzie taniej a co za tym idzie, nie ma powodu żeby spadło. Może byc konsola i potem wyjście dołem aby odbić
  • Odpowiedz
  • 0
Może byc konsola i potem wyjście dołem aby odbić do góry

@makler___gieldowy: Wszystko może być, ale mnie zasadniczo to wali. Grając pod dowolny kierunek wypada przyjąć jakiś trigger czy setup do tego, ustawić SL i nacisnąć enter, reszta nie zależy ode mnie.
  • Odpowiedz
  • 1
a nie mówiłem że spadnie :P ciekawe czy to już zmiana wajchy

@michelney: Wrzuciłem z palca s po 18688 i wrzuciłem na BE, ale L na 18585 i tak czeka.
  • Odpowiedz