Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Już zrzucone napięcie?

Nawet po fakcie trudno stwierdzić czy wygrzany rynek dojrzewał do korekty i znalazł w newsach pretekst, czy może news były inicjatorem ruchu. W obecnej sytuacji można pokusić się o tezę, że skoro napięcie związane z odpowiedzią Iranu się rozprężyło, to dalszy kierunek indeksów pokaże prawdziwe intencje popytu i podaży.

Cały tydzień utrzymał się w regularnej tendencji zapoczątkowanej w kwietniu i dobrze widocznej na H4. Rynek jest teraz przy dolnej krawędzi, a dopiero powyżej 18340 będzie można powiedzieć, że popytowi udało się wyłamać. Gdyby wydarzyło się to bez pogłębienia piątkowych dołków, to przy okazji byki zaznaczą podwójne dno z zasięgiem do ~18690.

Na dziennym widać, że rynek zatrzymał się pośrodku niczego, luka widoczna na wykresie to efekt rolowania, słabe wsparcie jest 250 punktów niżej, a coś mocniejszego dopiero przy 17200.

Tygodniówka dokłada zdobyczy niedźwiedziom i podobnie jak na D1 nie widać tu miejsca, w którym historycznie na kursie zaczynała się jakaś walka o utrzymanie.

Grając w takim układzie można myśleć o zasadzeniu się na S po 18340 przy kanale H4 i SL z odwróceniem na L 70 pkt wyżej w razie łamania podwójnego dna. Taki long musiałby być stopowany przy powrocie do kanału, czyli jakieś 120-140 punktów, trochę dużo jak na ruch o potencjale maks 300 punktów.
Szersze interwały sugerują, że dogodne miejsce do mocniejszej kontry kupujących jest dopiero w okolicy 17150.

Osobiście w ubiegłym tygodniu utrzymałem S po 18578 z poprzedniego, czaiłem się też na nową pozycję, którą ostatecznie otworzyłem dopiero w piątek po 18344. Obydwie pozycje mają już stopa na BE, cel to 17145 i 17307.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca 7 kwietnia
DJ007 - DAX Futures – Już zrzucone napięcie?

Nawet po fakcie trudno stwierdzić czy w...

źródło: DAX_FUT-14-04-2024_multi

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
napięcie związane z odpowiedzią Iranu się rozprężyło, to dalszy kierunek indeksów pokaże prawdziwe intencje popytu i podaży


@DJ007: to jest tylko teatrzyk dla ludu, kozojebcy na pustyni sie rakietami strzelaja i to ma wplynac na gieldy swiatowe? Teatrzyk aby ludzie sobie mogli wytlumaczyc dlaczego spadlo/uroslo
  • Odpowiedz
  • 0
o jest tylko teatrzyk dla ludu, kozojebcy na pustyni sie rakietami strzelaja i to ma wplynac na gieldy swiatowe?


@woskrosenie: Po fakcie wszystko łatwo się interpretuje bo nic się poważnego nie wydarzyło, gdyby jednak rakieta rozwaliła przypadkiem coś lub kogoś ważnego, a obrona byłaby mniej skuteczna, to jest szansa że nastroje kształtowałyby się inaczej.
Rzeczywistość też pokazała, że najgrubszy spadkowy dzień przy szczycie był na DAX 2 kwietnia, czyli dzień
  • Odpowiedz
  • 0
dlatego trzeba to traktowac jako teatrzyk majacy na celu zrobienie z czlowieka debila i wystraszenie go aby oddal akcje. Nic wiecej


@woskrosenie: Nie podzielam tego pogladu.
  • Odpowiedz