Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Czy popyt pójdzie za ciosem?

Solidne wyjście na nowe szczyty daje nadzieje na kontynuację wzrostowego impulsu. Wydaje się, że tylko szybkie cofnięcie ze spadkiem poniżej minimów ostatniego tygodnia mogłoby popsuć popytowy układ.

Najważniejszy obecnie sygnał płynie z interwału tygodniowego. Po dwóch miesiącach konsolidacji mamy wyłamanie górą, które może sugerować, że rynek chce kontynuować ruch rozpoczęty w końcówce października. Stawianie na ten scenariusz to zaproszenie do wycieczki do 18600 z wyraźnym przyspieszeniem ruchu. W obecnym klimacie druga strona może oczywiście liczyć, że wybicie to nic wielkiego, bo i w 2021 roku jak i w 2023 przez długie miesiące takie wyskoki w górę były szybko kontrowane i przechodził w trend boczny. Gra we wzrosty do 18600 zabezpieczona stopem pod minimum sprzed tygodnia, to zysk/ryzyko 2,93:1, żeby wycisnąć coś więcej, to stop powinien być węższy.

Na dziennym czwartkowe wybicie też dobrze wygląda, lecz piątkowa szpulka już tak sobie. Ten układ jednak pozwala na zawężenie ewentualnej linii obrony dla longów z tygodniówki. Schowanie stopa pod luką, czyli dość czytelnym miejscu powrotu do konsolidacji, poprawia odrobinę stosunek zysk/strata. Bardziej chytre wariacje to oczekiwanie ze zleceniem w połowie czwartkowej świecy lub nawet we wnętrzu luki.
Przyglądając się ruchowi wzrostowemu od końca października można zauważyć, że po dniach z wybiciami podaż nie potrafiła sprowadzić handlu pod ich minima, a gdy w końcu się to udawało, to kurs wchodził w konsolidację. Gra w luce będzie więc najtańsza, za to z największym ryzykiem zostania na peronie.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 2 zamknięte transakcje, na których straciłem -103 punkty. Plan był nieco inny, ale BE ustawione na krótkiej z poprzedniego tygodnia po 17214 został zamknięty po czwartkowej luce. W nowy tydzień wszedłem z długą po 17408, SL 17343 TP 17641.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego
DJ007 - DAX Futures – Czy popyt pójdzie za ciosem?

Solidne wyjście na nowe szczyty d...

źródło: DAX_FUT-25-02-2024_multi

Pobierz