Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Gra w skrajności

Kurs nie bez trudu wyszedł górą z kanału, ale gdy to się udało, to złapał impet i dorzucił trzy wzrostowe dni. Perspektywa dzienna po tym ruchu wygląda jak schemat impuls-konsolidacja-impuls z zasięgiem grubo nad 18k, gdy wykres miesięczny to cele bardziej w stronę 13k.

Na dziennym za impuls wypadałoby uznać wzrost październik-grudzień, więc ewentualna kontynuacja to potencjał podobnej zwyżki. To oczywiście świat idealny, gdzie książkowe schematy wypełniałyby się na życzenie. Historycznie DAX pokazuje raczej, że po tak mocnym impulsie nie przychodziła kontynuacja, a długie tygodnie konsolidacji. Gdyby jednak scenariusz wzrostowy miał się wypełnić, to cel ruchu sięga do okolic 18600. Zapisanie poziomu z kronikarskiego obowiązku to jedno, a rozegranie to oczywiście inna para kaloszy.

Szukając wejścia w dowolny kierunek wykorzystam zatrzymanie z piątku i stromy kanał wzrostowy na H4. Wyjście gorą na 17070 oznaczałoby opuszczenie niedużej, trójkątnej konsolidacji, z celem na 17148 i SL 17026. Druga strona to złamanie kanału dołem przy 16986, SL 17041, TP 16908, więc też słabo z nagrodą. Te poziomy będę jednak wykorzystywał do gry intra, a zamiast TP wezmę pod uwagę BE i pozostawienie do końca tygodnia.

Blisko do końca miesiąca, więc trzeba zerknąć na szeroki obraz interwału miesięcznego. Tutaj kilkunastoletni kanał stoi w sprzeczności z byczym interwałem dziennym. Rynek powinien raczej hamować i szukać zwrotu na dół kanału, niż wychodzić z przyspieszeniem ruchu dyskontując nie wiadomo co. Przyszłości się nie odgadnie, można co najwyżej próbować postawić na jakiś scenariusz, bo przez ostatnie lata niemiecki rynek pokazywał, że bardzo potrafi zaskakiwać i nie dba o podążanie za nastrojami czy sygnałami ze sfery makro.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 6 zamkniętych transakcji, na których zarobiłem +82 punkty (1 zyskowna, 1 BE, 4 stratne) Zamknąłem S sprzed rolowania po 16823 inkasując +309, a resztę przepuściłem od poniedziałku do środy grając w konsolidacji gdy rynek starał się wyjść z kanału.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024: 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia
DJ007 - DAX Futures – Gra w skrajności

Kurs nie bez trudu wyszedł górą z kanału, ale...

źródło: DAX_FUT-28-01-2024_multi

Pobierz
  • Odpowiedz