Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Pójdzie w bok?

Wytracony impet mimo wyrysowania nowego maksimum zdaje się zapowiadać co najmniej spowolnienie ruchu. Gdy dodamy do tego niewielką rozpiętość tygodnia, to mamy zwiastun długiej konsolidacji.

Tydzień można uznać za spędzony w trendzie bocznym. Tylko czwartek przyniósł wyraźne wybicie ze zmienności na spadkowej świecy, której układ zbliżony jest do objęcia bessy. Rynek tym samym zszedł i zamknął się poniżej szczytu z 2 kwietnia. Nie jest to wyraźne przełamanie, a raczej balansowanie świadczące o braku wyraźnej przewagi stron.

Obraz z tygodniówki w zasadzie to potwierdza. Mamy niewielką szpulkę, która przemawia za dalszym oczekiwaniem w szukaniu kierunku. Ostatnie lata pokazują, że po takich świecach zdarzało się kilka a czasem i kilkanaście tygodni bocznego dryfu w przedziale od około 600 do 1000 punktów.

Stawiając na trend boczny można grać „od bandy do bandy”, choć ramy jeszcze nie są jasne (i nie wiadomo czy w ogóle będą). Najbliższe wsparcie o okolice 18430, górne ograniczenie w trendach bocznych to często niewielka odległość od maksów. Zagram S na kontrę przy 19056 SL 60 pkt, TP 18743. Kusi w sumie też ustawić się pod objęcie w połowie czwartkowej świecy, ale taki ruch wykonam raczej przyglądając się układom intraday. Do 18430 jest stosunkowo daleko, ale dopiero tam będę ustawiał się z pozycjami długimi.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem trzy zamknięte transakcje, na których straciłem -41 punktów. S według planu z poprzedniego wpisu wyleciała na BE, L zakończyła się stratą -111, a 70 punktów udało mi się złapać na czwartkowym osuwaniu.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca 7 kwietnia 14 kwietnia 21 kwietnia 28 kwietnia 5 maja 12 maja
DJ007 - DAX Futures – Pójdzie w bok?

Wytracony impet mimo wyrysowania nowego maksimu...

źródło: DAX_FUT-19-05-2024_multi

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach