Wpis z mikrobloga

DAX Futures – To (chyba) nie jest byków ostatnie słowo

Siła na kontynuację się znalazła i wszystkie sesje poprawiły historyczne maksima. Piątkowe niezdecydowanie zostawiło na układzie świecowym potencjalną gwiazdę wieczorną, o której rozstrzygnięciu powinny zadecydować najbliższe sesje.

Popyt nie oddawał terenu, dzięki czemu interwał dzienny i tygodniowy poprawił i tak dobry dla kupujących obraz. Łyżką dziegciu jest piątkowa sesja, dająca się zinterpretować jako świecowy układ gwiazdy wieczornej, lecz do domknięcia takiej konfiguracji potrzebne byłoby niższe poniedziałkowe otwarcie i sesja ze spadkiem i zamknięciem pod minimum piątku. Ja w takiej sytuacji wstrzymam się z otwieraniem długiej pozycji i poszukam shortów intra przy złamaniu 17717, a gdyby rynek wyrywał się nad 17846, to skontruję go po 17860 z bardzo wąskim – 16 punktowym stopem i celem na 17682.

Tygodniówka ciągle utrzymuje w mocy scenariusz ruch-konsolidacja-ruch. Teraz rynek powinien być więc w fazie ruchu po wyłamaniu z konsoli. Zasięg celuje dalej niż największe niedźwiedzie koszmary, bo do okolic powyżej 18600 (po aptekarsku 18853). Już w tamtym tygodniu podpięcie się do ruchu wymagało szerokich stopów. Obecnie najtańsza opcja wejścia na żywioł musiałaby mieć SL poniżej połowy ostatniego tygodnia, więc około 200 punktów.

Po skończony miesiącu obowiązkowo rzut oka na ten interwał. Mamy tu wyraźne wyjście nad kanał wzrostowy kreślony od szczytu z 2007 roku. Nie ważne co rynek dyskontuje, ale skoro chce rosnąć szybciej niż wieloletnia tendencja, to trudno z tym dyskutować. Z tej perspektywy wszystko powyżej 17300 to bezpieczne terytorium byków, a poniżej tej bariery zacznie się powrót do wnętrza kanału.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 3 zamknięte transakcje, na których zarobiłem 424 punkty (2 zyskowne, 1 stratna). Long z ostatniego tygodnia dojechał do 17641, zagrałem też podobnie od 17422 do 17643. 30 punktowa wtopa na próbie kontry przy 17712.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego
DJ007 - DAX Futures – To (chyba) nie jest byków ostatnie słowo

Siła na kontynuację s...

źródło: DAX_FUT-03-03-2024_multi

Pobierz