Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Wąsko i nudno

Niecałe 40 punktów spadku w tydzień z kolejną świeca o mizernym korpusie wydają się potwierdzać dalszą perspektywę ruchu bocznego. Możliwe sygnały przełamania górą płyną z krótkich interwałów, lecz jeszcze do tego nie doszło.

Tygodniówka zamknięta poniżej szczytu z kwietnia przedłuża przeciąganie liny, w którym żadna ze stron nie znalazła wyraźnej przewagi. Turkusowymi elipsami zaznaczyłem ostatnie wystąpienia niedużych korpusów świec. Historia pokazuje, że to sygnał zapowiadający niezdecydowanie i trend boczny. W takich warunkach gra kierunkowa na wybicie w dowolną stronę może być frustrująca, bo rynek zawraca po stopy po naruszeniach lokalnych maksimów i minimów.

Na dziennym obraz rynku to lekko opadający kanał, który mógłby być przystankiem przed dalszym wzrostem, jednak potrzebne jest do tego wyraźne wybicie nad piątkowy szczyt.
Do rozegrania wybicia wykorzystam godzinówkę, ustawiając L po 18779 SL 18721 BE 18823 TP 18961. Kanał na H1 nie jest wyjątkowo regularny, więc nadzianie się na popytu na opór przy 18800-18830 i zwrot z tej strefy mnie nie zdziwi, jednak wąski stop z longa i szybkie BE to niewygórowany koszt gry. Stronę krótką będę męczył po powrocie lub w razie braku wyjścia z kanału.

Dla byków najlepszym scenariuszem byłoby poprowadzenie ruchu jako kontynuacji impulsu trwającego od początku do połowy maja. Wtedy dotarcie do 19400 byłoby celem minimum. Słabe świece tygodniowe tego nie potwierdzają, więc może faktycznie rozpoczyna się dłuższe dreptanie bez kierunku.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 9 zamkniętych transakcji, na których zarobiłem 302 punkty (5 zyskownych, 2 stratne, 2 BE). Grałem po krótkiej stronie od wysokości połowy świecy z ostatniego czwartku, a powroty do okolic 18800 ułatwiły ponowienia.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca 7 kwietnia 14 kwietnia 21 kwietnia 28 kwietnia 5 maja 12 maja 17 maja
DJ007 - DAX Futures – Wąsko i nudno

Niecałe 40 punktów spadku w tydzień z kolejną św...

źródło: DAX_FUT-26-05-2024_multi

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
Imo dystrybucja papieru tu się odbywa.


@michelney: Niemrawo wychodzi z kanału górą więc kiszę L, jak wróci pod 18775, to może zmienię zdanie.
  • Odpowiedz