Wpis z mikrobloga

Wziąłem kalkulator do ręki i jestem w ciężkim szoku: żeby móc dorobić się domu o powierzchni 250m, ziemię - muszę mieć 2,5 mln(nie mam ziemii). Obecnie, musiałbym na to pracować 40 lat, i odkładać wszystko co zarobię praktycznie. Nie jeść, nie mieć domu, nie mieć nic. Jeśli chcę żyć na obecnym poziomie, to oszczędzę do końca życia 500 tysięcy złotych max.

Innymi słowy, bez 2 etatów na raz, nie ma sensu myśleć o przyszłości.

Kto tak #!$%@?ł gospodarkę? Pewnie neoliberałowie, którzy okradają nas przez państwo podatkami i podwyższają ceny wszystkiego głupimi regulacjami. Na przykład debilne nakrętki czy ETS.

A poniżej różnica między dochodem z pracy a jej efektywnością, to się nazywa inflacja, którą tak wielu popiera bo to "tylko" 2%. Nauczcie się wreszcie jak działa procent składany, nawet jeśli to tylko 2%.

#kapitalizm #nieruchomosci #matematyka #gospodarka #rzad #filozofia #budujzwykopem
pyroxar - Wziąłem kalkulator do ręki i jestem w ciężkim szoku: żeby móc dorobić się d...

źródło: inflacja

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
to się nazywa zaszczucie, państwo już tak cię zubożyło, że normalne, nazywasz dużo.


@pyroxar: Polska ma 322575000m2 i 36820000 ludzi. Proponujesz żeby wyciąć wszystkie drzewa i osuszyć wszystkie zbiorniki wodne po to żeby 1290300 ludzi miało gdzie mieszkać a pozostałe 35 milionów mieszkało w chmurze. W skrócie, jesteś debilem.
  • Odpowiedz
@Tytanowy: Uwielbiam jak wolnorynkowcy podają BK2 jako "regulacje państwowe" XDDD

To nie są żadne regulacje państwowe, tylko dopłata do branży, która wylobbowała sobie gigantyczny transfer pieniędzy od wszystkich podatników do kasty deweloperskiej. Typowy lobbing będący elementem gospodarki kapitalistycznej ( patrz: USA i korporacje piszące sobie prawo rękami kongresmenów). Żadnych regulacji tu nie było.

Idź dalej posysać kapitalistom, efektem skapywania Ci coś może spłynie jak mówił pan Korwin XD
  • Odpowiedz
@Elec: chyba Ci sie lekko jednostki #!$%@?. Kilometr kwadratowy to nie 1000 metrow kwadratowych tylko milion metrow kwadratowych.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: Zależy czy te 250 to metraż użytkowy czy cała powierzchnia. Jakbym miał całkowitej 150 m2 i od tego miałbym odliczyć: garaż 1-2 stanowiskowy, coś w stylu kotłowni / pomieszczenia gospodarczego to zaraz by się 100m2 użytkowych zrobiło :D
  • Odpowiedz
  • 0
W czasie pandemii w Polsce ludzie na szczycie dostali dostęp do taniego kapitału, za który pokupowali nieruchomości po starej wartości. Dzisiaj zbijają na tym kapitał, a reszta płaci za to wysoką inflacją. Coś podobnego było właśnie w 1971. Nadrukowali pustego pieniądza, za który ludzie z szybkim dostępem do niego kupili sobie rzeczy i prace innych po starej wartości, sprzedając ją/je po nowej.
  • Odpowiedz
@miku555: @Warrior_97 Bo to złe regulacje były, następne będą lepsze mówię ci. Kapitalistyczni lobbyści piszą prawo pod siebie, socjaldemokratyczni będą pisać pod innych tylko trzeba dać państwu jeszcze więcej władzy i zmienić tych złych na tych dobrych i ty razem na pewno się uda.
  • Odpowiedz
dolar miał najwyżej 1/5 pokrycia, pokrycie w złocie to była farsa.


@Uuroboros: nie zmienia to faktu że regulacje były kagańcem, po zdjęciu parytetu zaczęło się pompowanie długu publicznego i dotowanie firm rządowych pupilków (poczytaj ile dostał Elon).
To spwodowało że najbogatsi dostają pieniądze od rządu/banku centralnego na prowadzenie swoich firm i są one wolne od inflacji i kosztów działania banków komercyjnycyh, podczas gdy szary biedak nie ma takiej możliwości dlatego jego
  • Odpowiedz
@Tytanowy: Na szczęście nie trzeba na ten temat fantazjować, wystarczy spojrzeć w przeszłość i można zauważyć, ze regulacje socjaldemokratyczne w przeszłości pomagały ludziom, a kapitalizm zawsze kończył się feudalizmem w jakimś wydaniu i opłacał się tylko posiadaczom kapitału. Ale wiem, ze zamiast zainteresować się historią lepiej powtarzać głupie powiedzenia i udawać, ze jest się edgy XD
  • Odpowiedz
Na szczęście nie trzeba na ten temat fantazjować, wystarczy spojrzeć w przeszłość i można zauważyć, ze regulacje socjaldemokratyczne w przeszłości pomagały ludziom, a kapitalizm zawsze kończył się feudalizmem w jakimś wydaniu i opłacał się tylko posiadaczom kapitału. Ale wiem, ze zamiast zainteresować się historią lepiej powtarzać głupie powiedzenia i udawać, ze jest się edgy XD


@Warrior_97: No super pomagały, może i dostawałeś mieszkanie przydziałowe po 20 latach czekania, ale za to
  • Odpowiedz
  • 0
a co Ty chłopie byś chciał, pracować w biedrze na kasie i mieć dom 250m po 10 latach? No bez jaj xD


@Kekoludek: chciałbym, bo tak powinno być, oczywiście zakładając zdrową gospodarkę. Nic dziwnego że nie ma białych dzieci, i lezą do nas imigranci. Europa i Polska się rozpada. I to przez nasze własne rządy.
  • Odpowiedz
  • 0
pomimo mechanizmów rządowych


@Szalom: pomimo mechanizmów rynkowych. Rząd to jest szkodnik. Pracuje blisko rządu (ale nie centralnego) i wiem.
  • Odpowiedz
@pyroxar: bo tak powinno być? Bo tak uważasz, czy masz na to jakieś przykłady? Europa i Polska się rozpada? Eh, młodzieńcze, świata nie znasz, jeszcze się musisz wiele nauczyć... :)
  • Odpowiedz
250m z działką, za 2.5mln raczej w dobrej lokalizacji, to zawsze było (i zawsze będzie) coś dla ludzi o zdecydowanie ponadprzeciętnych zarobkach (i to wielokrotnie ponad).


@hellfirehe: 30lat temu to raczej był standard, moja mama pracowała w gminie jako biurokratka niskiego szczebla, ojciec w pkp jako elektryk/mechanik i wybudowali dom 250m + budynek gospodarczy 160m, praktycznie wszyscy w okolicy tak samo.

na co komuś dom 250m2?


@Grzesiok: świetnie się mieszka,
  • Odpowiedz