Wpis z mikrobloga

Dobra OGIEŃ. CG bench vs bands 265kg (215kg bar + 50kg bands), Poprzedni PR to było 252,5kg, wiec prawie 15kg dołożone :)

Nawet się nie zmęczyłem lol. Poszło to łatwo i z zapasem :D Nie wiem ile razy jeszcze będę musiał to pisać, no ale tak jest, wszystko samo się "dźwiga" lol.

Potem wyciskanie hantli 60kg z pełną kontrolą i wolnym ruchem plan był na 3x20 . Pierwsza seria, 20powtórzeń było cieżkie, druga seria 20 powtórzeń ledwo zrobione, trzecia seria 12 powtórzeń i upadek. Nie spojrzałem na zegarek i musiałem za krótką przerwę zrobić, bo powinno tych powtórzeń wyjść z 15-16.

Narzekałem też na obolałe łapy, ale wprowadziłem jakiś czas temu drobne zmiany, zrezygnowałęm z niektórych ćwiczeń, głównie uginań na triceps, ale cisnąłem dalej. I te łapy zaczeły się regenerować.
Dzisiaj już wprowadziłem jakieś uginania na triceps, Skullcrusher z wolną ekscentryką i pauzą na czole 70kg 3x12 Specjalnie taki wariant żeby nie przesadzić z ciężarem. No i triceps spompowało, a dyskomfortu w łapach nie czułem. Wolę naprawdę zbyt spokojnie zacząć niż potem musieć omijac główne ćwiczenia, treningi bo znowu z łapami będzie problem.
Za szybki i za duży progres idzie, dlatego trzeba się hamować.

Reszta treningi to już pompowanie do porzygu :P Te drobne gówna są często "cieższe" niż 1RM w głównym ćwiczeniu, bo trzeba po prostu walczyć z bólem i cisnąc, krótka przerwa i kolejna seria.
Cały trening 1h 20min. Właściwie każdy trening mieszczę w godzinę góra półtorej godziny i tyle. Nie ma co za długo odpoczywać, poza tam ostatnią jedną czy dwoma seriami głównego ćwiczenia. Po takim treningu to ja siadam i walczę o oddech, potrzebuje kilkunastu minut żeby dojść do siebie.

Cały trening
CG bench vs black bands 265kg x 1 (215kg bar + 50kg bands)
DB bench press 60kg 20/20/12
Skullcrushers paused+slow ecc 3x12 70kg
1h triceps pushdown 3x20
Wide lat pulldown 4x12
Rope cable shrugs 4x25
3x
50x band behind head triceps extension
20x DB side raise
30x Band pullaparts

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - Dobra OGIEŃ. CG bench vs bands 265kg (215kg bar + 50kg bands), Poprzedn...
  • 21
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Wyciskanie to Twój największy atut w tym sporcie. Gdyby siła szła równomiernie to 400 w mc powinno pęknąć. Analizując "poważne" wyniki "poważnych" osób zauważyłem, że dużo łatwiej jest zrobić 400 w MC niż 260-270 w wyciskaniu. Tych wyników ponad 400 kg w MC jest sporo na anglojęzycznym/rosyjskim czy nawet polskim podwórku. Przy wyciskaniu ponad 270 kg to ze świecą szukać.
  • Odpowiedz
  • 9
@dawidszewczenko22: Bo ciąg to tak naprawdę najbardziej zależny bój od dźwigni, szczególnie sumo i na miękkich sztangach. Dlatego bardzo dużo osób przekracza 400kg, bo to nie jest takie trudne gdy masz naprawdę super budowę pod ciąg. Ale wtedy zerkasz na ich wynik w wyciskaniu i od razu wiadomo o co chodzi :P.

Z wyciskaniem jest gorzej, bo nawet przy bardzo korzystnej budowie, dalej masz mnóstwo roboty do wykonania. Szczególnie jeśli ktoś
  • Odpowiedz
@dawidszewczenko22: przecież w Polsce tylko jedna osoba ma zrobione 400+ w ciągu na zawodach, a w klasyku ANI JEDNA. W światowym rankingu nie ma nawet 100 osób z wynikiem 400kg więcej w martwym. Z
a to ludzi z ławką 260 jest ponad 400. Lepiej weryfikuj co piszesz :) Martwy ciąg 400 jest wynikiem elitarnym.
  • Odpowiedz