Wpis z mikrobloga

Czy Waszym zdaniem picie prawie codziennie jednego-dwóch piwek (no może z przerwami na dwa-trzy dni), to jest już problem, pytam bo mam dobrego kolegę który uważa, że ma wszystko pod kontrolą, wszystko jest dla ludzi itp i co sobie odmawiać przyjemności a poza tym piwo dobrze robi dla zdrowia. Kupuje różne piwa i jak twierdzi, pije głownie dla smaku, samotnie najczęściej w domu przy TV, BTW jego ojciec Ś.P był alkoholikiem. Nie ma dziewczyny, żony ani dzieci, wiek 42 lata w tym roku. Ten proceder trwa już od dobrych kilku lat.

Czy może to ja przesadzam i dramatyzuje i mam kija w dupie?

#alkohol #piwo #pytanie #niebieskiepaski #alkoholizm #kolega
  • 46
  • Odpowiedz
@pawel030: NIe zrozumiales - nie mialo byc argumentem w dyskusji ze tak sie da. Argumentem mialo byc ze da sie zrobic tak zeby tak sie nie dalo - pod warunkiem ze ma sie dobry powod. A o ten juz trudno i dla kazdego jest on inny.
  • Odpowiedz
@miscellanous: masakra co tu się #!$%@? w komentarzach i to jeszcze pod tagiem alkoholizm gdzie ludzie z problemem to czytają. Koleś codziennie się narkotyzuje jest praktycznie na ciągłej bombie, bo żeby wytrzeźwieć musiałby nie pić z 6 tygodni, codziennie jego mózg doznaje mikroudarów i jeszcze pewnie pije z depresji i samotności a ludzie go tu usprawiedliwiają. MASAKRA.
  • Odpowiedz
@miscellanous: codziennie to na pewno nie jest zdrowe, a już na pewno jeśli są to piwa bardziej treściwe, czyli w domyśle mocniejsze procentowo...

"piję codziennie dwa piwa po 5%" vs "piję codziennie dwa piwa po 12%" - czy na pewno tylko osoba nr 2 ma problem? Ta co pije dwie piątki dzień w dzień to już ok? Według mnie zdecydowanie nie, też ma problem z alkoholem...
  • Odpowiedz
  • 0
@miscellanous: pomiędzy "codziennie" a "z przerwami na 2-3 dni" jest spora różnica. Jeśli typ se pije dwa piwka w poniedziałek, środę i sobotę to daj chłopu spokój xD
  • Odpowiedz
@symulacjaszczescia: też jestem w szoku - pewnie dzieciaki trolują.
@miscellanous Wypicie jednego, lepszego piwka / fikuśnego drinka / trochę winka gdzieś w knajpie ze znajomymi RAZ NA TYDZIEŃ - jest raczej na granicy i można jeszcze wtedy uzasadnić budowaniem relacji, mieć jakieś życie towarzyskie, jakaś randka. Gdyby pił jedno, droższe piwko np. raz na 2 tygodnie w samotności to jeszcze też może nie byłoby najgorzej.
Ale codzienne chlanie JEST
  • Odpowiedz
@miscellanous: Ogólnie rzecz biorąc, Narodowy Instytut ds. Nadużywania Alkoholizmu i Alkoholizmu (NIAAA) zaleca, aby kobiety piły nie więcej niż 1 drink dziennie, a mężczyźni nie więcej niż 2 drinki dziennie. Jeden drink to 12 uncji piwa, 5 uncji wina lub 1,5 uncji mocnego alkoholu.
  • Odpowiedz
@symulacjaszczescia: Ja rozumiem powagę sytuacji, ale nie popadajmy w skrajności xd

Koleś codziennie się narkotyzuje jest praktycznie na ciągłej bombie

Jest trzeźwy po ok. 8h, o ile robi przerwy przynajmniej 2 dniowe, co jest dość słabo sprecyzowane.

bo żeby wytrzeźwieć musiałby nie pić z
  • Odpowiedz
@miscellanous: 15 piw to dwa dziennie codziennie+1 extra.

To się nie zgadza z twoją opowieścią.
1-2 dziennie z przerwami to bardziej 7 pow być powinno.

Generalnie to jest na ten moment "zwyczaj" który łatwo w
  • Odpowiedz
Kupuje różne piwa i jak twierdzi, pije głownie dla smaku,

@miscellanous: to niech się przesiądzie na bezalkoholowe jak pije dla smaku.
Piwo bezalkoholowe jest zdrowe, takie z alko już nie.
  • Odpowiedz
@miscellanous: heh, mam dobrego kumpla, nawet ten sam wiek, dokładnie ta sama sytuacja, dokładnie tak samo sie wypowiada, bo on to kontroluje, nie robi problemow itd a ja sie martwie. Pije tak juz z 20 lat czyli od 22-25roku zycia. To jest alkoholizm, ma ewidentne problemy z pamiecia i odkladaniem wszystkiego na miejsce - robienie burdelu to jedna z oznak alkoholizmu. To jest tzw wysokofunkcyjny alkoholik
  • Odpowiedz