Wpis z mikrobloga

Czy Waszym zdaniem picie prawie codziennie jednego-dwóch piwek (no może z przerwami na dwa-trzy dni), to jest już problem, pytam bo mam dobrego kolegę który uważa, że ma wszystko pod kontrolą, wszystko jest dla ludzi itp i co sobie odmawiać przyjemności a poza tym piwo dobrze robi dla zdrowia. Kupuje różne piwa i jak twierdzi, pije głownie dla smaku, samotnie najczęściej w domu przy TV, BTW jego ojciec Ś.P był alkoholikiem. Nie ma dziewczyny, żony ani dzieci, wiek 42 lata w tym roku. Ten proceder trwa już od dobrych kilku lat.

Czy może to ja przesadzam i dramatyzuje i mam kija w dupie?

#alkohol #piwo #pytanie #niebieskiepaski #alkoholizm #kolega
  • 46
  • Odpowiedz
samotnie najczęściej w domu przy TV

@miscellanous: A no to to jest kluczowe. Jakby dzień w dzień walił 0,7 w towarzystwie to byłoby ok, ale jak pije sam to piwko do filmu bo lubi smak to na bank alkoholik. Koniecznie dzwoń pod oddział antyterrorystyczny AA pod numer 0-700-213-769
  • Odpowiedz
@smallboobslover o i jest i on, anty alkoholowy, pogromca, klasyk wykopu, według którego dopóki nie żyjesz w ascezie jesteś alkoholikiem i w ogole.
A ja np mam to w dupie, chce to się napije piwka, nie to nie, nie upijam się bo nie lubię ale to jest jedna z niewielu przyjemności w tym #!$%@? świecie z której rezygnować nie zamierzam i która pomaga się zrelaksować i nie myśleć o problemach
  • Odpowiedz
@miscellanous: tak, to problem, nie, raczej nie kończy się na dwóch piwkach. Mój ojciec też pił dla smaku i dla zdrowia i się przekręcił w wieku 55 lat.

I tak mu raczej nie pomożesz, możesz próbować, ale nie rób sobie nadziei - jeśli on sam nie zrozumie, że ma problem, to nie ma na to rady.
  • Odpowiedz
według którego dopóki nie żyjesz w ascezie jesteś alkoholikiem i w ogole.

@ButtHurtAlert: widać, że nawet nie czytałeś całego mojego wpisu albo nie potrafisz zrozumieć prostych zdań napisanych po polsku. Może Ukraińcem jesteś i nie znasz dobrze polskiego, nie wiem. xd

Ja nikomu nie zabraniam, jestem ostatnią osobą na Ziemi, która by zakazywała komukolwiek robienia czegokolwiek ;] Nawet w moim tekście na samym początku pisze, że użycie używki raz na jakiś
  • Odpowiedz
@smallboobslover: wypicie jednego piwka to chlanie? tego nawet sie nie poczuje xD
z twojego wpisu aż bije samogwałtem do swojego toku myślenia, uznajesz innych za alkoholików po samych wpisach, robiąc jakieś dziwne porównania, jakbyś osobiście panicznie bał się tego piwa, robisz do tego jakieś ukryte interpersonalne zaczepki że hehe no nie trzeba tłumaczyć że szkodliwe komus kto ma wiecej niz 80iq hehe
Życie nas codziennie niszczy, nie zostaniesz kulturystą, nie wiesz
  • Odpowiedz
wypicie jednego piwka to chlanie? tego nawet sie nie poczuje xD

@ButtHurtAlert: codzienne chlanie 1-2 piw tak. Jakby pił kompot, to spoko, ale tutaj pije alko codziennie, no kuźwa xd
Kontrola tak, raz w tygodniu ;] Życie nas niszczy, to fakt, ale po co dokładać cegiełkę i dodatkowo wspierać jeszcze koncerny?
Pisałem, że sam piję jakieś ciekawsze trunki mniejszych browarów, nie jestem za zakazem ani jakąś świętą teresą.
Nie 'bo tak'
  • Odpowiedz