Wpis z mikrobloga

Rys. Widget

Skandal we Włoszech. Pojawiła się w tamtejszych TV taka oto reklama: Idą zakonnice do kościoła. W kościele inna zakonnica czyni przygotowania do mszy. Wyciąga kielich i zauważa, że jest pusty. Nie ma hostii. Najwidoczniej się skończyły. Nasypała więc chipsów. Potem zakonnice stoją w kolejce do komunii i jedna ją otrzymała. Wzięła do ust i zaskoczona. Spogląda na księdza, ksiądz patrzy do kielicha i widzi chipsy. Patrzą na zakrystię, a tam ta, która czyniła te przygotowania na początku, siedzi i je chipsy. Koniec. I to wielu obraziło uczucia religijne

#amicachips #satanista #skandal #chipsy #religia
Galeria-Widgeta - Rys. Widget

Skandal we Włoszech. Pojawiła się w tamtejszych TV tak...

źródło: chipsy-amica-chips-rysunek-rysownik-gazeta-satyryczny-rysunki-satyryczne-heheszki-humor-obrazkowy-komiksowo-rysunkowo

Pobierz
  • 28
Czyli katole również w innych częściach świata są płatkami śniegu. Niestety takie rzeczy jedynie utwardzają ich oblężoną twierdzę
Dla ciebie to jest serio jakkolwiek zbliżona sytuacja do zakonnicy jedzącej chipsy? Jaki masz stopień upośledzenia?


@enzojabol: Sprawdzałem dziubasku czy jako ateista masz jakieś granice po których się obrażasz. Ci co to zgłaszali tez mają swoje granice tolerancji. Teraz rozumiesz?
XXI wiek a nadal znajdą się ludzie którzy wierzą, że kawałek andruta który spożywają w kościele jest dosłownie ciałem jakiegoś Żyda sprzed 2000 lat a zasugerowanie zastąpienie tego andruta kawałkiem smażonego ziemniaka doprowadza ich do oburzenia XD. #!$%@? płatki śniegu( ͡º ͜ʖ͡º)


@Alcoholic_Desacrator: To jeszcze nic, generalnie w Polsce na przykład czczenie żyda powieszonego na krzyżu wierząc w jego zmartwychwstanie XD nie przeszkadza ludziom wielu jednocześnie
i co w tym dziwnego, że obraża to czyjeś uczucia religijne? Nie jestem wierząca, ale z perspektywy katolika hostia to ciało samego boga i ogólnie wiadomo, że Kościół przykłada sporą wagę do tego, żeby obchodzić się z nią z szacunkiem. Taka reklama to jeszcze nie zbrodnia, ale można zrozumieć, jeśli kogoś taki przekaz obraża


@Krolowa_Nauk: Nie ma czegoś takiego jak obraza uczuć religijnych przede wszystkim, to jest martwy przepis pod który
@Cztero0404: to zależy od katolika (tak samo jak od ateisty) czy i jak szanują innych. Ja na przykład nie spotkałam się z obrażaniem kobiety za to, że nosi spodnie, więc nie wrzucałabym wszystkich do jednego wora. No i poza tym, jak wyglądałby świat, gdyby wszyscy mieli takie podejście, że "oni robią źle, to ja też mogę"? Obraza uczuć religijnych to jeszcze nie zbrodnia ale jeśli wiem, że komuś przeszkadza pewne zachowanie