Wpis z mikrobloga

No, ale ogólnie to ma trochę racji - Słońce wypala swoje paliwo, które nie jest w żaden sposób odnawialne. Tak samo geotermy - kiedyś ostygną. Gorzej z wiatrami i płynącą wodą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Mentis_capta no #!$%@? faktycznie to robi jakąś różnice z perspektywy małej ziemi na której średni czas życia to 70 coś lat, a do końca zasilania zostało kilkaset razy dłużej niż od początku istnienia planety.

Rozumiem, że czas też liczysz dla każdego człowieka osobno i bierzesz poprawkę na różnice pomiędzy zmiana położenia twojego mózgu u zegarka na ręce?
  • Odpowiedz
@cibronka no i z ekologicznego punktu widzenia też tak naprawdę nie możemy w 100% przewidzieć co się stanie za jakimi gatunkami zwierząt, jeśli nagle przestawimy się w całości na fotowoltaike i zaczniemy pochłaniać energię, która w jakiś tam sposób od miliardów lat docierała do powierzchni ziemi, potem się od niej odbijała, część wracała do kosmosu, a czesc znów się odbijała od atmosfery i wracała na ziemię.
  • Odpowiedz
@Koziom: doktor z którym miałem zajęcia z elektrotechniki mówił że go wkurza określenie energia odnawialna (bo sie nie odnawia) i sam używał określenia "czysta" energia
  • Odpowiedz
@cibronka no i z ekologicznego punktu widzenia też tak naprawdę nie możemy w 100% przewidzieć co się stanie za jakimi gatunkami zwierząt, jeśli nagle przestawimy się w całości na fotowoltaike i zaczniemy pochłaniać energię, która w jakiś tam sposób od miliardów lat docierała do powierzchni ziemi


@gokotgo: przeca nikt nie zamierza #!$%@?ć całej ziemi panelami xD
Dla planety to raczej bez różnicy czy na dachu mamy czarną matową papę, czy panele.
  • Odpowiedz
@Erus: no może masz rację, ja bardziej teoretyzowałem w stronę całkowitego odejścia od konwencjonalnych źródeł energii, na rzecz tej odnawialnej, ja tam nie wiem ile fotowoltaiki by trzeba było żeby to osiągnąć, ale podejrzewam, że też niełatwo było by oszacować wpływ na środowisko.
  • Odpowiedz
@Koziom: ale w sumie techniczne ma rację, kto w ogóle wymyślił ten termin "odnawialna", przecież to wprowadzanie w błąd. Czy można odnowić pobraną energię słoneczną? To że do wyboru jest że albo zamieni się ją na prąd, albo się zmarnuje, nie oznacza że się ją odnowi i słońce będzie dłużej świecić
  • Odpowiedz