Wpis z mikrobloga

2 lata expa komercyjnego w IT w zagranicznym korpo, ale nie mam wyższego wykształcenia i przez to nikt nie chce mnie wziąć do pracy.

Często już na starcie HR mi mówi że bez papierka mogę iść co najwyżej na staż, i żeby awansować wyżej muszę mieć wyższe.

Dzisiaj miałem rozmowę do sektora państwowego i pytanie czy zgodziłbym się na coś w rodzaju lojalki, że jestem zatrudniony ale w ciągu x czasu mam zrobić papier wyższego albo wylatuję.

Oczywiście pytania dlaczego przerwałem studia.
No tak bo powiem prawdę że przez #depresja i z-----e zdrowie.

Mam już dość tego wszystkiego.
Serio tak wiele wymagam żeby w pracy być rozliczanym z tego co robię w pracy a nie poza pracą?

Nie wymagam też dużych zarobków, chcę mieć po prostu stabilność i normalne warunki możliwie bez ciągłego z--------u na nierealne terminy.

#pracait #pracbaza #it #informatyka #praca #korposwiat #studbaza #studia #gorzkiezale #zalesie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przegrywam_przez_miasto: to naprawdę nie jest żle, niewiele ci brakuje. Jak masz uczelnie blisko to idź do dziekanatu, zagadaj, wytłumacz sytuację, słyszałem mnóstwo historii, gdzie reaktywowano studentów albo pozwalano na dokończenie prac inż lub mgr po kilku latach. To nie jest ostatni kryzys w IT i jeśli masz trochę energii to warto to skończyć i mieć spokój na lata.

A podczas rozmów z HR to mów, że miałeś problemy osobiste albo
  • Odpowiedz
@mlodygustaw: @przegrywam_przez_miasto Bez dyplomu żadna poważna instytucja po prostu nie może zatrrudniać w branży. To oczywiste, Co do reszty to już nie jest tak istotne ale trzeba się umieć sprzedać i mieć osiągnięcia, Na miejscu pracodawcy też bym się zastanawiał czy takiej osobie po prostu nie zabraknie wiedzy teoretycznej. Już zdarzało mi się korespondować z kimś kto sczydził się znajomością python itd...jednak z toku rozmowy wyszły jednak braki w
  • Odpowiedz
@kitty-cat boją się, że będziesz chciała za dużo kasy ¯_(ツ)_/¯ albo uciekniesz zaraz do czegoś lepszego/z powrotem "na Zachód"
@przegrywam_przez_miasto sektor państwowy to pod względem patrzenia na papierek najgorszy możliwy wybór. Na pytanie o studia odpowiadasz, że został Ci ostatni semestr i planujesz się przywrócić od października i szykujesz pracę inżynierską na temat XYZ (możliwie związany ze stanowiskiem). Szukaj do skutku. HR to HR - mówią, że na staż to
  • Odpowiedz